№03 Березень 2014 року → У вільний час

Техніка: Ставка Huawei в сегменті планшетів

Цього року китайські виробники сподіваються очолити війну специфікацій — планшет MediaPad X1 7.0, безперечно, елітний загін Huawe

Компанія Huawei представила планшет MediaPad X1 7.0 — тонку 7-дюймову модель: її товщина — 7,18 мм. Для порівняння: товщина iPad Mini складає 7,5 мм, а Nexus 7 другого покоління — 8,4 мм. Завдяки максимально тонкій рамці навколо екрана його розміри становлять всього 103,9 х 183,5 мм. До того ж модель легша, ніж у будь-яких конкурентів — 239 грамів. Приміром, таку вагу мають деякі сучасні телефони великих розмірів. Досягти подібних показників вдалося завдяки відмові від несучої металевої рами, яка використовується в більшості сучасних планшетів. Її замінили металевим корпусом, але дуже тонким — усього 0,6 мм. Перехід на монолітний дизайн без рами дав змогу виграти 0,5 мм у товщину і 10 г маси, а заодно на 14 % збільшити ємкість батареї.

Надтонкий та легкий

Другий момент, пов’язаний із зменшенням маси та габаритів, — рекордне співвідношення площі екрана і власне планшета, яке у Huawei MediaPad X1 досягає 80 %. Схоже, що цього року китайці мають намір очолити вій­ну специфікацій, тож 7-дюймові пристрої — це, безперечно, елітний загін Huawei. Заявлена яскравість дисплея MediaPad X1 становить 515 кд/м2. Контрастність в Huawei також на висоті завдяки технології CABC — Content Adaptive Brightness Control, простіше кажучи, динамічній яскравості. Ще одна цікава технологія — LTPS (Low Temperature Poly Silicon) — використана при виготовленні дисплея. Матриці з низькотемпературного полікремнію мають ряд переваг: збільшена яскравість та економічність, менший розмір, більш насичені кольори, менший час відгуку.

Камери з режимом Selfie

Модель оснащена двома камерами. Розподільна здатність основної становить 13 Мп — це BSI CMOS — сенсор Sony, який наділили оптикою з діафрагмовим числом 2,2, ІК-фільтром і фокусною відстанню 28 мм. Само собою, вона вміє знімати FullHD-відео. Розподільна здатність фронтальної камери складає 5 Мп, а її оптика може похвалитися фокусною відстанню 22 мм в 35-міліметровому еквіваленті, тобто широким кутом огляду, а також діафрагмою F/2,4. Мабуть, у Китаї дуже серйозно сприйняли той факт, що слово «Selfie» визнане словом 2013 року. Відзначимо, що в Huawei MediaPad X1 є спеціальний режим під це захоп­лення.

Працює як телефон

У MediaPad X1 встановлена система на чипі Hisilicon Kirin 910. Це анонсований зовсім не так давно 28-Нм чип, що містить чотири процесорних ядра ARM Cortex-A9 і графіку Mali 450MP. Максимальна частота процесорних ядер складає 1,6 ГГц, графіки — 650 МГц. Усе це доповнено 2 Гбайт оперативної пам’яті і 16 Гбайт корисної — з можливістю розширення за допомогою карт Micro SDHC. Модель має вбудований LTE-модуль Cat4. Можливі швидкості передачі даних досягають 150 Мбіт/с. Само собою, MediaPad X1 вміє ділитися Інтернетом з іншими прист­роями, тобто здатний працювати як 4G-роутер. Huawei заявляє підтримку 16 діапазонів частот. З інших бездротових стандартів варто відзначити Bluetooth 4.0 і Wi-Fi 802.11b, що працює на частоті 2,4 або 5 ГГц. MediaPad X1 оснащений батареєю на 5 000 мА/год (16,5 Вт/ч). Ємкість для 7-дюймових пристроїв не зовсім рекордна, але дуже значна. Система енергозбереження, розроблена Huawei, дозволяє економити до 30 % заряду. За допомогою OTG-кабелю планшет дає змогу заряджати іншу електроніку, скажімо телефон. Ще одна цікава особливість новинки полягає в тому, що це... телефон. Huawei MediaPad X1 7.0 може працювати як телефон. У Європі Huawei MediaPad X1 7.0 оцінюється в 399 євро.