Подія: Кримське відділення

Олександр БІЛЬДІН

Українські правники виокремили проблеми захисту і виведення активів з Криму

Упродовж останніх кількох тижнів відбулася низка політичних подій, які вплинули на здійснення господарської діяльності в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. На круглому столі, що відбувся 3 квітня ц.р. у прес-центрі «ЛІГАБізнесІнформ», на тему «Захист і виведення активів з Криму» було визначено перелік найактуальніших питань для суб’єктів господарювання, що потребують правового аналізу, і розглянуто можливості та шляхи мінімізації існуючих і можливих збитків та інших негативних наслідків анексії.

Захід організовано і проведено юридичною компанією Jurimex за підтримки генерального медіапартнера — газети «Юридическая практика», а також Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), Торгово-промислової палати України.

Відкрив круглий стіл почесний президент ЮК Jurimex, доктор юридичних наук Данило Гетманцев, який підкреслив, що цей захід орієнтований винятково на допомогу бізнесу. «На жаль, перед бізнесом постали питання, існування яких раніше не можна було не те що прогнозувати, але й навіть припустити», — підкреслив пан Гетманцев. Також він висловив думку, що законопроект «Про правовий режим і забезпечення прав і свобод громадян, які мешкають на окупованій території» може ще більш загострити ситуацію, адже потребує від мешканців Криму визначення, за яким законодавством жити і працювати.

Про ситуацію, що склалася з укладанням угод з об’єктами нерухомості на півострові, з точки зору права розповів учасникам круглого столу партнер, керівник відділу практики корпоративного права і цінних паперів ЮК Jurimex Богдан Шаповал.

«Визнання РФ на рівні федерального конституційного закону правовстановлюючих документів на кримську нерухомість, що були оформлені органами державної влади України, дозволяє сподіватися, що принаймні власникам приватної власності на території Криму буде гарантована непорушність права власності з боку РФ. Прогнозовано, що до прийняття як Україною, так і РФ нормативних актів, які, можливо, внесуть певну ясність у правовий статус нерухомості, розташованої на Кримському півострові, будь-які правові операції з таким майном можуть стати об’єктом спору в частині застосування матеріального права», — відзначив пан Шаповал.

Директор департаменту юридичного забезпечення Торгово-промислової палати України Любов Нестиренко надала рекомендації щодо можливості звільнення або відстрочення від відповідальності у зв’язку з подіями в Криму. «Такого визначення, як анексія, в нашому законодавстві немає. Її потрібно розділяти на складові — зрозумілі окремі частини», — порадила пані Нестиренко.

Партнер, керівник відділу практики адміністративного права і ліцензування ЮК Jurimex Марина Слободніченко розповіла про правове регулювання здійснення діяльності, що підлягає ліцензуванню. «Юридичні особи — суб’єкти ліцензування, що мають реєстрацію в Україні, але не в Криму, не зможуть здійснювати на території Криму свою діяльність, бо в розумінні російського законодавства вважатимуться нерезидентами. Більше того, споживання таких ліцензійних послуг суб’єктами на території Криму не матиме правових підстав», — зауважила пані Слободніченко.

Захід привернув увагу представників підприємств різних секторів економіки, що мають інтереси в АР Крим.

-->