Преамбула: Наша спільна справа

Павло ГРЕЧКІВСЬКИЙ,
керівник «Адвокатського бюро Гречківського»

Висока місія адвоката — захищати права та законні інтереси фізичних і юридичних осіб від будь-яких незаконних посягань. Такі вже реалії українського суспільства на нинішньому рівні його розвитку, що загрозу для цих прав та інтересів часто становлять дії суб’єктів владних повноважень.

І все ж завзяті, часом запеклі, баталії на теренах права, що ведуться представниками адвокатури з їхніми опонентами з органів державної влади, не робить їх апріорі антагоністами в суспільному й політичному бутті. Навпаки — подекуди «перемир’я біля водопою» життєво необхідне для вироблення взаємно прийнятного компромісу щодо суспільно важливих питань.

Пізнавши цю істину, правники України дедалі частіше стають членами громадських рад та комітетів при владних органах, роблячи свій внесок у правотворчий процес, без якого не може бути вдосконалений процес правозастосовний.

Виграє від взаємодії й інша сторона: прозорий та вільний обмін думками нав­коло проектів законодавчих реформ — запорука їх схвального сприйняття в юридичних колах. Адже участь у розробці норм права частково покладає на правників і тягар відповідальності за їхню недосконалість.

Як голова комісії зі зв’язків з органами державної влади та місцевого самоврядування Союзу адвокатів України, я не можу недооцінювати важливості безперервної та конструктивної взаємодії правничої спільноти з усіма гілками влади. Така взаємодія, налагоджена за круглим столом, здатна принести соціуму значно більше користі, аніж різноголосий хор взаємної нищівної критики на екранах телебачення та сторінках ЗМІ. Тим паче, що навіть переконані радикали від адвокатури готові до дискусії із владою — за умови, що не відіграватимуть у ній ролі «меншого брата».

Discussio mater veritas est (від лат. — у спорі народжується істина), але тільки не у спорі сліпого з глухим. Настав час почути один одного, адже ми всі живемо в одній країні.