Преамбула: Розгорнути вітрила

Віктор БАРСУК,
старший партнер ЮК FCLEX

Юридичний ринок багато в чому нагадує вітрильну регату, в якій безперервно змагаються сотні екіпажів на кораблях різної складності та оснащення.

Як і у вітрильному спорті, запорукою успіху в юридичній практиці є не лише характеристики корабля (за аналогією — репутація та паліт­ра практик фірми), а й вправність та злагодженість дій усієї юридичної команди, професійність та налаштованість на результат кожного юриста.

Саме тому HR-менеджмент, або процес управління кадрами, в юридичному бізнесі є визначальним та надважливим для розвитку кожної юридичної фірми.

З огляду на кількість практикуючих юридичних фірм і різноманіття поставлених перед ними завдань та цілей різними є й методи та принципи здійснення HR-менеджменту.

Водночас, як і у спорті, в кадрових питаннях юридичного бізнесу повинні діяти непорушні етичні засади, спільні для усіх учасників: чесна гра, повага до конкурента, недопущення конфлікту інтересів.

Крім вищеназваних загальних засад, одним із основних «стовпів» кадрової політики компанії FCLEX є принцип ефективності поколінь, який полягає в поєднанні дій талановитої молоді та накопиченого дос­віду партнерів, а також у збереженні багаторічних традицій компанії.

Поєднання завзяття обдарованої молоді з високопрофесійним досвідом має подвійну вигоду. З одного боку, це гарантія ефективного, швидкого та кваліфікованого вирішення поточних доручень клієнтів, а з іншого — можливість упевнено дивитися в майбутнє.