Подія: Вікно до Європи

Спекотне літо 2014-го відзначилося і висадкою у Києві юридично-політичного десанту із ще більш спекотної Іспанії. 15 липня у готелі «Хілтон» відбулася конференція «Модель успіху: іспанський досвід — шлях від ізоляції до європейської інтеграції», під час якого іспанські гості ділилися з українськими юристами досвідом своєї країни з інтеграції до європейської спільноти, проведенням реформування судової системи та законодавства, залучення інвестицій та боротьби з корупцією. На думку іспанських фахівців, Україна має багато спільного з Іспанією, починаючи від площі та кількості населення і закінчуючи менталітетом. Тож при правильному підході наша держава може мати цілком успішне майбутнє.
У обговоренні взяли участь заступник представника Місії Посольства Королівства Іспанія в Україні Віктор Мурсія, президент Всесвітньої Обсерваторії Стабільності (WSO), засновник Парламентської робочої групи між парламентами України та Іспанії Луїс Фрага, віце-спікер лейбористської партії у Сенаті Королівства Іспанія, адвокат Антоніо Гутьєррес Лімонес, член юридичної комісії Сенату Королівства Іспанія, адвокат Хоакін Рамірес. З української сторони спікерами, які ділилися досягненнями нашої країни щодо реформування судової системи та пошуку активів посадових осіб за кордоном, стали голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, суддя Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Олександр Потильчак та керівник юридичного управління Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Гаєвський. Модератором заходу виступив партнер податково-юридичної практики E&Y в Україні та Білорусі Хорхе Інтріаго.
Присутні у залі юристи мали до вис­тупаючих, здебільшого до іспанських гостей, теж чимало запитань, серед яких була спроба керуючого партнера МПЦ EUCON Ярослава Романчука отримати рецепт боротьби з корупцією та кумівством. З’ясувалося, що викорінити і одне, і друге Іспанії досі не вдалося, хоча успіхи у цій царині є, особливо якщо порівнювати з Україною.
Зрештою, присутні домовилися дружити особисто, компаніями та країнами і спробувати разом працювати над світлим українським майбутнім.

-->