Спорт: Фірма у формі

Сергій РУЖЕНЦЕВ

У здоровій фірмі — здоровий дух, або Як українські юридичні компанії залучають своїх співробітників до занять спортом

Серед юристів є чимало прихильників здорового способу життя, представників любительського та навіть професійного спорту. А серед юридичних компаній усе більш популярним нині стає заохочення працівників до фізичної культури та різноманітних корпоративних змагань. Тож як розвивається новий тренд у середовищі вітчизняних правників?

 

2,5 години на тиждень

 

Робота юриста — це почасти вис­нажлива і напружена діяльність, яка потребує неабиякої концентрації зусиль та багатозадачності. І не важливо, чи це тривале «сидіння за паперами», чи виїзди на зустрічі з клієнтом, регулярні відрядження, розгляд справ у судах тощо — у будь-якому разі енергетичні витрати потрібно компенсувати. Зробити це допомагають, зокрема, регулярні фізичні вправи, правильне харчування, міцний сон та в цілому дотримання здорового способу життя. Але де ж на все це взяти час? Є приємна новина: вчені з Королівського університету Торонто (Канада) дослідили, що принципової різниці в тому, тренуєтесь ви щодня чи лише кілька разів на тиждень — немає. На їхню думку, головне — не частота занять, а їхня тривалість, щоб людина встигала виконати за певний проміжок часу норму фізичного навантаження. І цей показник складає лише 150 хвилин, або 2,5 години на тиждень. Причому цю норму можна відпрацювати одразу або розбити на невеличкі частини — це вже справа особистого смаку та вашого персонального тайм-менеджменту.

У будь-якому разі співробітник компанії, який приділяє певний час своєму фізичному гартуванню, як правило, за своєю продуктивністю дає фору тим, хто постійно скаржиться на здоров’я та нестачу сил від регулярних стресів і втоми, потребує лікарняних, відгулів тощо. Відтак, одним із модних трендів стало нині піклуватися про здоров’я підлеглих.

Відомі випадки, коли директор забороняв паління в офісі і призначав премію кожному, хто покинув погану звичку. Такі «натхненні ідеї» у керівництва з’являються, як правило, після моніторингу того, скільки робочого часу його співробітники витрачають щодня на цигарки, каву та обговорення останніх пліток офісного життя. Проте ніж боротися з поганою звичкою, ліпше замінити її на нову — більш продуктивну.

Тож найбільш активні компанії пропонують співробітникам різноманітні варіанти здорового дозвілля та відновлення сил, оплачувані компанією повністю або ж за півкошт: абонементи на відвідування басейнів, тренажерних залів, фітнес-центрів, відпочинок у санаторіях тощо. За наявності вільного приміщення можливе також залучення фітнес-інструкторів різних напрямів безпосередньо до офісу — своєрідний варіант старої доброї виробничої гімнастики на новий кшталт.

Більше того, серед юристів є не тільки прихильники спорту, а й справжні професіонали. Яскравим прикладом можуть слугувати співробітники міжнародної юридичної фірми Integrites: Лариса Прокопенко є кандидатом у майстри спорту з тенісу, а її колега Ігор Торшин займається бойовим самбо та змішаними єдиноборствами (Mixed Martial Arts) і навіть виступає на всеукраїнських змаганнях. Та й вище керівництво, як-то кажуть, тримає планку на рівні і мотивує підлеглих власним прикладом: В’ячеслав Корчев, старший партнер компанії, грає у сквош, а керуючий партнер Руслан Бернацький має 3-й дан з карате і любить більярд — фірма має декілька кубків за перемоги в турнірах з більярду серед юристів.

Командна робота

Аліна Опанасенко, координатор з розвитку бізнесу МЮФ Integrites

 

Одна з найважливіших цінностей діяльності міжнародної юридичної фірми Integrites — це командна робота. Продуктивність фірми максимально ефективна в командній згуртованості. А оскільки кожному співробітнику Integrites притаманне прагнення до перемог, ми з величезним задоволенням беремо участь у різних спортивних змаганнях серед любителів. До речі, наша команда неодноразово перемагала в змаганнях з футболу, влаштованих «Європейською Бізнес Асоціацією» та виданням «Юридическая практика».

А цього літа ми взяли участь в турнірі з волейболу, організованому Асоціацією правників України в котеджному містечку Riviera Villas. Підтримати нас приїхали понад 30 колег. Це суттєво вплинуло на створення єдиного командного духу в Integrites і допомогло увійти до п’ятірки найкращих команд.

В офісі Integrites є спортивний куточок, де працівники мають змогу в неробочий час влаштовувати змагання з пін-понгу між собою. Ми пропагуємо серед співробітників здоровий спосіб життя і часто влаштовуємо різноманітні заходи на природі, де граємо у волейбол, бадмінтон, фрізбі, або цілеспрямовано виїжджаємо пограти в теніс чи гольф.

Осінній марафон

 

Альона Онищенко, менеджер із розвитку бізнесу ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна

 

ЄПАП Україна розділяє ідею ведення здорового способу життя на рівні корпоративної культури та приділяє значну увагу спортивному відпочинку своїх співробітників. Так, протягом останніх кількох років співробітники бюро брали участь у перегонах на яхтах, опановували основи спортивного орієнтування на місцевості та ночували у палатках, підкорювали бурхливі водні пороги Південного Бугу та засніжені вершини Карпат, грали у боулінг та випробували себе на ковзанці просто неба, вивчали особливості гри у пейнтбол та неодноразово грали у футбол.

Ми також активно долучаємося і підтримуємо різноманітні спортивні заходи від інших компаній. Зокрема, юридичне бюро «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна вже другий рік поспіль виступає генеральним партнером та ідейним натхненником турніру Асоціації правників України з волейболу.

Наші співробітники активно долучаються до марафонського руху. Вже цієї осені одразу декілька співробітників Бюро, на чолі з партнер Маркіяном Ключковським, планують випробувати себе у Kyiv Half Marathon, що має відбутися 28 вересня 2014 року.

До висот командного духу

 

«Одним із етапів підвищення ефективності роботи та згуртованості нашої команди є залучення співробітників до занять спортом», — розповідає керуючий партер юридичної компанії L.I. Group Микола Ковальчук. На його думку, для забезпечення гармонійної рівноваги між інтелектуальним та фізичним станом будь-якій людині потрібні постійні фізичні навантаження. «До того ж це одна з основних складових індивідуальної системи здорового способу життя. Фізично натренований організм додає людині впевненості у собі та хороше самопочуття»,  — впевнений він.

Схожих думок дотримується і партнер юридичного бюро «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна Маркіян Ключковський. «Спорт завжди у нашому житті: чи це перегляд матчів Чемпіонату світу з футболу по телевізору, чи це на роботі, чи на дозвіллі — в рамках корпоративних заходів, — говорить він. — Адже ми маємо ще й потужну практику спортивного права. І усіляко заохочуємо наших співробітників до активного та здорового способу життя, намагаємося створювати для цього всі необхідні умови».

Пам’ятаєте чудовий мотиваційний спіч Аль Пачіно з фільму «Щонеділі»: «Або ми команда і тоді ми у грі. Або ж ми поодинці і тоді ми ламаємось, віддаємо момент за моментом...». Так і в бізнесі. Тому й не цураються правники участі та організації різноманітних змагань. Наразі серед юридичних компаній найбільш популярними видами спортивних ігор стають гольф, боулінг, міні-футбол, волейбол, пейнтбольні турніри тощо.

Причому це змагання не тільки в межах колективу компанії, але й ­разом із партнерами — «дружні матчі», покликані налагодити більш тісні зв’язки між співробітниками у неформальній обстановці. Адже колективний спорт — це чудова можливість опанувати team-building: посилити командний дух, згуртувати колектив, виявити «слабкі» та «сильні» сторони колективної взаємодії, знайти в компанії природніх лідерів для нових проектів. Особливо корисними такі заходи стають під час злиття компаній та створення проектних команд, де малознайомим людям необхідно навчитися довіряти та покладатися один на одного, а новому керівнику познайомитися з майбутньою командою.

Тож, якщо ви ще не долучилися до нового тренду, радимо наслідувати приклад наших спікерів та зробити це найближчим часом. У здоровому тілі не тільки здоровий, а й командний дух.

Ідеальний механізм

 

Олександр Оніщенко, керуючий партнер АК «Правочин»

 

Спорт, особливо командний, — ідеальний механізм для згуртування колективу, розвитку управлінських здібностей та й загалом підтримання доброго настрою та позитивного налаштування до життя і роботи. Отже, керівництво компанії всіляко заохочує бажання і прагнення співробітників підтримувати хорошу фізичну форму та дотримуватися здорового способу життя.

Команда АК «Правочин» регулярно бере участь у благодійних забігах, що кілька разів на рік проводяться у Києві («Забіг під каштанами», «АнтиСНІД» тощо). Крім того, юристи компанії з самого початку брали участь у всіх без винятку київських марафонах та напівмарафонах як в естафеті, так і в особистому заліку.

Також беремо участь в різноманітних любительських турнірах з міні-футболу, боулінгу та волейболу. Колектив АК «Правочин» доволі молодий та енергійний, тому намагаємося збалансовувати спорт та професійну діяльність, ділове та дружнє спілкування. Ефективність цього шляху перевірена роками, адже здорові люди з позитивним динамічним настроєм здатні працювати більш результативно, мислити креативно і рухати бізнес уперед.

Турніри по п’ятницях

 

Артур Мегеря,

 партнер ЮК L.I. Group

 

Ми запропонували нашим співробітникам за рахунок компанії відвідувати фітнес-клуб на території бізнес-центру, в якому знаходиться офіс L.I.Group. Близьке розташування клубу має переваги та стимули — служить додатковою мотивацією для працівників.

Наша компанія пропагує активний спосіб життя та залучає своїх співробітників до спорту. І у нас уже з’явилися власні корпоративні спортивні традиції. Наприклад, щотижня у четвер ми проводимо матч з міні-футболу не тільки з нашими працівниками, а й з партнерами та клієнтами. Адже ніщо так не об’єднує та згуртовує, як командна гра. Ще одним спортивним захопленням у нашій компанії є гра в пінг-понг. Зазвичай влаштовуємо «турнір» в останній день робочого тижня — п’ятницю. Причому грають як чоловіки, так і жінки. Дві години, витрачені на цю гру, надають відчуття легкості, спокою та впевненості, що робочий тиждень пройшов вдало і результативно.

Навіть програму для корпоративних свят ми плануємо активну та емоційно насичену. Вже добре освоїли гру у боулінг, катання на квадрациклах та вже пройшли курс «молодого бійця» з гри у гольф. Надалі плануємо нарощувати оберти та освоювати нові види спорту всією «юридичною» командою.

 

-->