Опитування: Програмне забезпечення

Представники юридичного бізнесу балотуються до Верховної Ради України з метою змінити країну на краще, але з огляду на високу конкуренцію свої шанси потрапити до парламенту оцінюють тверезо і обіцяють продовжувати роботу на благо народу та держави навіть у разі поразки

Мабуть, ще ніколи в історії України передвиборчі списки партій та кандидатів, які балотуються в одномандатних округах, не були такими оригінальними та настільки прискіпливо не вивчалися виборцями. Очевидно, що найбільш органічний вигляд сьогодні у парламенті мали б практикуючі юристи, які щодня насолоджуються результатами законотворчості попередників і давно мають, що сказати. Тож «УЮ» з’ясував, хто із представників юридичного бізнесу балотується по одномандатних округах, і поставив кандидатам декілька запитань. Зокрема, з якою метою та з якою програмою вони йдуть до Верховної Ради України, хто допомагає їм в агітації, як участь у передвиборчих перегонах впливає на їхню юридичну практику та, звичайно, як вони оцінюють свої шанси.

 

Освіта, екологія та спорт

 

Олексій ШЕВЧУК, керуючий партнер  ЮА «Шевчук і Партнери»

Виборчий округ № 212 (м. Київ), суб’єкт висування — Мерітократична партія України

 

Я вирішив взяти участь у виборах тому, що відчуваю в собі силу змінити стан справ у державі на краще, працювати на благо країни, брати на себе відповідальність та діяти. Країні потрібні професіонали, фахівці своєї справи, які, врешті, працюватимуть на благо людей, а не для особистого інтересу. Ми всі повинні перестати скаржитися, сподіватися на когось, а брати справу в свої руки, об’єднуватися та діяти.

Моя передвиборча програма ґрунтується на мерітократичній ідеології, одним із постулатів якої є твердження про те, що при владі мають бути професіонали, фахівці, які справді хочуть і можуть змінити стан справ у державі на краще. Передусім роблю акценти на таких речах: освіта, екологія та спорт. Держава повинна мати якісну програму розвитку спорту, реалізовувати екологічні проекти та сприяти підвищенню якості освіти, у тому числі й правової обізнаності громадян. Такі програмні речі мають бути, врешті, реалізовані на місцевому рівні — у вигляді нових спортивних майданчиків, ковзанок, освітянських програм для молоді, у тому числі й англійською мовою. Переконаний, що ми повинні реалізовувати й екологічні проекти, адже це є найбільшою інвестицією в наше майбутнє та майбутнє наших дітей.

Всю агітацію проводжу самостійно або разом із колегами та друзями. Організовую зустрічі з виборцями, поширюю інформацію про себе — як особисто на території свого району, так і в соціальних мережах. У цьому є мій дещо новаторський підхід — я роблю все сам. І, як видається, такий спосіб є дуже ефективним — люди втомилися від біг-бордів, масштабної реклами та обклеєних обличчями парканів. У результаті я отримую зворотний зв’язок: люди справді хочуть змін та нових облич при владі.

Передвиборча активність займає практично весь вільний час. Однак я більше фокусуюсь не на поширенні інформації про себе, а на конкретних справах — поданні адвокатських запитів, направленні звернень, зустрічі з керівниками заводів. Люди вимагають не порожніх обіцянок, а результатів. Саме це займає найбільше часу. Що стосується юридичної практики, я відчуваю підтримку моїх партнерів та колег, тому можу бути спокійним, що мої тили захищені.

Шанси оцінюю без зайвих ілюзій. Шкода, що наразі у нас вибори є боротьбою облич та адмінресурсу, а не конкуренцією ідей та проектів. Як на мене, робота після виборів лише розпочнеться. Я вже отримаю велику кількість звернень від громадян, які потребують реакції. Довіру виборців потрібно заслужити конкретними справами, і я готовий над цим працювати.

 

Безпека та єврореформи

 

Світлана СОВА, директор ЮА «Рада Інвест»

Виборчий округ № 32 (м. Кривий Ріг Дніпропетровської області), суб’єкт висування — політична партія «Народний фронт»

 

Мета одна — треба змінювати країну, а це неможливо робити у місті, тим паче у зручному кріслі офісу. Це можливо тільки з повноваженнями народного депутата і саме у Верховній Раді.

Як кандидат у народні депутати України виступаю за розбудову сильної, незалежної України, здатної своїми силами захистити себе від зовнішнього ворога, гарантувати безпеку, забезпечення прав і свобод своїх громадян, здійснення всебічних реформ, необхідних для досягнення європейських стандартів.

Враховуючи, що в країні досить багато людей потребують матеріальної підтримки, вважаю недоцільним витрачати кошти на велику агітаційну кампанію. Тому тільки за два тижні до виборів планую розповсюдити агітаційний матеріал у вигляді листівок та плакатів. Можливо, буде декілька виступів на телебаченні та радіо. У Кривому Розі працює штаб партії «Народний фронт», який має представників партії, котрі й організовують усю передвиборчу роботу. Як кандидат у народні депутати подала до ЦВК документи про реєстрацію двох довірених осіб з юридичною освітою, які і є моїми помічниками. Головним їхнім обов’язком є виконання поставлених завдань, вжиття необхідних заходів у межах законодавства щодо припинення протиправних дій під час голосування та всебічна обізнаність з питань передвиборчої агітації.

Поєднання роботи юриста і підготовки до виборів є нелегким завданням, але головне — чітко визначити основні цілі та правильно розпланувати час.

Нині шанс здобути перемогу у виборах до Верховної Ради є у кожного, змінюється свідомість людей, тому людини перш за все мають знати правдиву інформацію про кожного кандидата в народні депутати. Моя правда в тому, що я відкрита для спілкування, вмію працювати та готова до рішучих дій. Відкритість та доступність інформації про мене є свідченням мого прагнення до плідної праці на законотворчому рівні.

Земельні реформи та професійна армія

 

Олександр БІЛЕЦЬКИЙ,

партнер ПГ «Юста»

Виборчий округ № 97 (м. Бровари Київської області), суб’єкт висування — політична партія «Ми Українці»

 

Від самого початку моєї трудової діяльності я, як і будь-який інший громадянин України, вважав своїм обов’язком працювати на благо країни. Незважаючи на молодий вік, на сьогодні маю добре налагоджені зв’язки та великий досвід роботи у тих сферах національного життя, на яких зосереджена моя передвиборча програма. Але найголовніше — те, що чітко окреслені шляхи реформування запропонованих мною напрямів мають бути реалізовані якомога швидше, адже стояти на одному місці вже просто не можна! Наша країна потребує розвитку, і лише компетентні люди при керівництві можуть допомогти їй зрушити з мертвої точки. Членство у Верховній Раді України дає таку можливість. Тому моєю метою є скористатися цією можливістю і зробити все від мене залежне заради змін, прогресу та поліпшень у країні.

На перший план у моїй передвиборчій програмі виносяться такі питання:

— Земельні реформи.

Роблячи акцент на тому, що земля є найбільшою національною цінністю, ставлю собі за мету створити сприятливі умови для гармонійного співіснування великих, середніх і малих землевласників. Домінуюча роль у використанні землі сільськогосподарського призначення буде відведена громадянам України, фермерам, територіальним громадам.

— Підтримка малого та середнього бізнесу.

— Реформи в сфері судочинства, прокуратури, в Міністерстві внутрішніх справ та Збройних Силах України.

Невід’ємною частиною реформування цього напряму має стати фільтрація та очищення суддівського й прокурорського корпусів, включаючи посилення антикорупційних заходів.

Зважаючи на надзвичайну напруженість ситуації в країні, важливий акцент ставимо на збільшенні фінансування Збройних Сил України та формуванні професійної української армії.

Що стосується передвиборчої агітації, то мушу визнати, що я не користуюся активними агітаційними прийомами, адже нині на перше місце виносяться питання більш критичного характеру. Коли йдеться про збереження цілісності країни та зниження загрози життю її громадян, питання власного «піару» відходить на задній план. Але щоб не стати зовсім «невидимим», безумовно, поширюється інформація та ведеться робота в соцмережах. Я маю команду, яка поділяє мої цілі та постійно розширюється завдяки збільшенню кількості однодумців і людей, які вже сьогодні готові використати свої можливості та повноваження заради виконання поставлених завдань.

Хотів би ще раз підкреслити, що я небайдужий до того, що відбувається в моїй країні, і не збираюся зупинятися навіть у разі непроходження до парламенту, адже я — патріот своєї держави, а мої життєві цілі та пріоритети повністю відповідають державним.

 

Мир, законність та англійська

 

Сергій КОННОВ, старший партнер АК «Коннов і Созановський»

Виборчий округ № 220 (м. Київ), суб’єкт висування — Мерітократична партія України

 

Відповідальні люди на певному етапі свого професійного життя мають присвятити себе не тільки роботі та власним інтересам, а й країні.

Оскільки я є членом Мерітократичної партії України, моя програма базується на ідеях мерітократії, а саме: країною мають керувати чесні, компетентні люди, аби служити, а не обіймати посади. Я виділив такі акценти:

—?забезпечення миру в країні;

—?забезпечення лідерів «мерітократичної якості»;

—?дотримання закону;

—?особливий статус англійської мови — щонайменше чиновники мають володіти нею, всі громадяни — за бажанням. Хто хоче жити у цьому світі комфортно, здобувати хорошу освіту й отримувати роботу, повинні володіти англійською, а держава має створити всі умови для цього.

Разом із виборчим штабом свою передвиборчу кампанію я проводжу в досить традиційному ключі: волонтери роздають агітаційні матеріали в палатках на виборчому окрузі, я проводжу зустрічі з виборцями, розповідаю про себе, про свою кампанію, відповідаю на їхні запитання. Паралельно робота ведеться і в Інтернеті, працює мій сайт, а також веб-сайт партії. Деякі прихильники наших політичних поглядів носять значки з портретом кандидата. Одного разу мої колеги виступили волонтерами і роздавали листівки у незвичний спосіб — на гіроциклах (електроскутерах).

На час передвиборної кампанії я перебуваю у відпустці. Майже весь свій час приділяю виборам.

Округ, по якому я балотуюся, є доволі складним, політична ситуація в країні також, більше того — виборці непрості, тому шанси на перемогу по округу в мене невеликі. Але участь у цій виборчій кампанії — не фінал моєї політичної кар’єри, а лише один з перших кроків. Для мене це можливість розширити коло прихильників, підвищити впізнаваність серед виборців і надалі брати участь у виборах з розширеною командою мерітократів.