Форум: Юридичні Консультації

II Щорічний форум юрисконсультів, який зібрав понад дві сотні представників юрдепартаментів компаній та юридичних фірм, надав учасникам можливість поспілкуватися у формальній та неформальній обстановці, поділитися досвідом із розв’язання проблем, а декому навіть домовитися про тісніші взаємовідносини

Як і торік, Щорічний форум юрисконсультів, який відбувся 23 жовтня, показав, що подібні заходи є дуже корисними для всіх учасників, оскільки дають змогу поділитися досвідом, відшукати колективну відповідь на деякі питання та взагалі зав’язати нові та освіжити старі знайомства. А декому навіть «вигуляти» нову сукню, фігуру чи зачіску. Словом, і себе показати, і на інших подивитися.

 

Денна програма

 

У першій секції під назвою «Менеджмент» спікерами були керівники — партнери юрфірм та директори юрдепартаментів. Юридичний бізнес представляли керуючий партнер ЮФ «Лавринович і Партнери» Максим Лавринович, який виступив модератором, та керуючий партнер міжнародної юридичної фірми Baker & McKenzie Сергій Чорний. З боку компаній про власний досвід та проблеми розповідали директор юрдепартаменту Danon Dairy Ukraine Наталія Лиса, керівник юридичного департаменту компанії Wizz Air Україна Олександр Бурчевський, директор юридичного департаменту управляючої компанії «КІНТО» Олександр Онуфрієнко та директор із правового забезпечення ТОВ «Мет­інвест Холдинг» Світлана Романова. Головні питання, що порушувалися під час дискусії, — ціна та якість юридичних послуг, а також комунікація між юрфірмами та юрдепартаментами. Обидві сторони висловили свої побажання щодо правил гри на нинішньому ринку і домовилися спробувати їх дотримуватися.

Друга сесія форуму була поділена на три секції — судова практика, оподаткування та інтелектуальна власність. Актуальні питання судової практики під чітким модераторством президента АФ «Династія» Дениса Миргородського обговорювали суддя ВСУ Тетяна Жайворонок, керуючий партнер АО AVER LEX Ольга Просянюк, керівник кримінальної практики ЮФ «Гвоздій та Оберкович» Анжеліка Сицько, радник судової практики ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Олексій Случ та керівник відділу судової практики, взаємодії з контролюючими та правоохоронними органами ТОВ «Метінвест Холдинг» Олександр Близнюк.

Дискусії у секціях з оподаткування, модератором у якій був керуючий партнер МПЦ EUCON Ярослав Романчук, здебільшого стосувалися реформування податкової системи та наслідків застосування нових норм і правил. Спікерами у цій секції стали директор департаменту методологічної роботи з питань оподаткування Державної фіскальної служби України Неля Привалова, старший юрист ЮФ «Лавринович і Партнери» Роман Блажко, радник агрохолдингу «Сігнет Холдинг» Володимир Бондаренко, директор з юридичних питань «Київобленерго» Тетяна Тарасюк та директор департаменту міжнародного податкового планування ЮФ ICF Наталія Ульянова.

Історіями з практики захисту прав інтелектуальної власності у третій секції, що модерувалася партнером ПЮА «Дубинський і Ошарова» Ярославом Огнев’юком, ділилися старший юрист з питань маркетингу Східно-Європейського регіону British American Tobacco Ukraine Анд­рій Танчак, партнер ЮФ «Астерс» Юлія Семеній, голова юридичного департаменту Samsung Electronics Україна Андрій Ковальов, керівник юридичного департаменту корпорації «УкрАВТО» Денис Домбровський та керівник юридичного департаменту групи компаній «Хенкель Україна» Ольга Лукьянова.

Третя сесія Форуму юрисконсультів теж містила три секції — банкрутство, податкові спори та міжнародна торгівля. Про проблеми, які постають перед кредиторами при банкрутстві боржника, розповідали суддя ВГСУ Володимир Поліщук, керівник практики по роботі з проблемними активами АК «Соколовський і Партнери» Владислав Філатов, партнер ЮФ ILF Олена Хитрова, керівник регіонального представництва ЮК L.I.Group Юрій Моісеєв та директор департаменту по роботі з проблемними активами юридичних осіб VAB Банку Сергій Ревко. Модератором сесії виступила керуючий партнер «Юридичної групи LCF» Анна Огренчук.

Виступи спікерів та подальші дискусії у секції з податкових спорів стосувалися здебільшого оскарження дій тих чи інших державних органів. Так, досвідом та міркуваннями ділилися керівник відділу управління забезпечення роботи другої судової палати ВАСУ Антон Поляничко, керівник практики податкового права ЮК Jurimex Віта Форсюк, керівник відділу податкового права юрдепартаменту FOZZY GROUP Андрій Гаврилюк та юрисконсульт ПрАТ «МТС Україна» Наталія Буроменська. Модератором секції була старший партнер АК «Соколовський і Партнери» Тетяна Лисовець.

Основними питаннями, що обговорювалися у рамках сесії «Міжнародна торгівля», яка проходила під модераторством партнера ЮФ Baker & McKenzie Ігоря Олехова, стали питання взаємодії українських виробників з європейським ринком, а також захист інтересів вітчизняних виробників на міжнародній арені. Про те, з чим доводиться вже сьогодні стикатися і доведеться зіштовх­нутися у майбутньому українським підприємцям, розповідали заступник директора департаменту спів­праці із СОТ та з питань торговельного захисту Мінекономрозвитку та торгівлі України Олена Омельченко, старший партнер АО «Сергій Козьяков і Партнери» Сергій Козьяков, партнер ЮФ «Лавринович і Партнери» Олена Зубченко та асоційований партнер Mulkerrin Strategies Limited Святослав Сенюта.

Четверта сесія ІІ Щорічного форуму юрисконсультів була присвячена правовим аспектам ведення бізнесу у Криму та на Донбасі. Про власний досвід розв’язання проб­лем у сфері нерухомості у Криму присутнім розповіла партнер ЮК Jurimex Марина Слободниченко, а про проблемні питання кримських транзакцій M&A та корпоративного права у регіоні — партнер МЮГ AstapovLawyers Олег Мальський. Про проблеми із погашенням заборгованості у Криму та на Донбасі була доповідь директора юридичного департаменту ПАТ «Банк Національний кредит» Олександра Полонського. А про те, наскільки та в якому вигляді сьогодні взагалі можлива господарська діяльність у Луганській та Донецькій областях, розповідав директор правового департаменту корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Ткаченко. Модератором сесії вис­тупив старший партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери» Роман Марченко.

Завершальна, п’ята сесія стосувалася різних аспектів захисту бізнесу. Про світові тренди захисту учасникам форуму доповів гість із Німеччини, старший юрист Ufer Knauer Rechtsanwaelte Зерен Шомбург. А про українські комплаєнс-процедури розповідали партнер ЮФ «Астерс» Вадим Самойленко, керівник юридичного відділу ДП «Кюне і Нагель» Людмила Хоменко та керівник кримінально-правової практики ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Сергій Гребенюк. Модерував сесію партнер ЮФ Sayenko Kharenko Сергій Погребной.

 

Вечірня програма

 

Завершився насичений враженнями день не менш насиченим вечором, під час якого відбулася церемонія нагородження переможців дослідження «50 провідних юридичних департаментів України», що традиційно проводиться газетою «Юридическая практика». Цього року нагороду було вручено у 13 номінаціях, визначалися як найкращі юрдепартаменти у певній галузі, так і найкращі за певними спеціалізаціями юрисконсульти. По дві нагороди отримали FOZZY GROUP (найкращий юрдепартамент торгової компанії та найкращий юрисконсульт з оподаткування) та група «Метінвест» (найкращий юрдепартамент металургійної компанії та юридичний департамент року). Варто сказати, що керівник юрдепартаменту «Метінвесту» Світлана Романова стала справжньою зіркою як Форуму, так і церемонії нагородження — стільки оплесків та захоп­лених коментарів упродовж усього дня не отримував жоден інший учасник заходу.