№12 Грудень 2014 року → У вільний час

Фокус: Свято наближається

Віолетта ЛОБАН

Яких новорічних традицій дотримуються в юридичних фірмах? Напередодні новорічних свят всі сповнені відчуттям дива. І саме традиції допомагають нам повернути з дитинства ці надзвичайні відчуття та створити настрій справжнього свята. Яких новорічних традицій дотримуються в юридичних фірмах, як святкують Новий рік юристи, а також якими сюрпризами дивують вони один одного?

Музичні сюрпризи

 

Олександра ПАВЛЕНКО, адвокат, партнер Pavlenko Legal Group

 

На мій погляд, традиції в бізнесі понад усе. Це — показник стабільності. Сім років тому, коли я вперше відкривала власну юридичну компанію, хотілося дарувати клієнтам дещо більше, ніж правову підтримку, за якою вони зверталися. Будучи людиною творчою, мені імпонували подарунки — емоції. Передноворічний час дуже вдалий у цьому сенсі. Ми почали, так би мовити, виховувати смак наших клієнтів з допомогою саме такого емоційного передноворічного подарунка, як закриті вечори класичної музики. Як правило, наш клієнт отримує те, що він ніколи не чув, на що неможливо купити квиток у відкритому доступі — і це були саме українські музиканти або вже добре відомі у світі, або які подають надії, з ким пов’язують саме Україну. Це і своєрідна ідентіка, і в той же час ототожнення нас саме як української компанії, яка має смак у всьому. Зараз, наприкінці цього року, коли моя команда юристів трансформується, коли ми виділилися і проводимо ребрендинг, нам хотілося підкреслити, що традиції ми шануємо і не змінюємо, а в передноворічний час завжди залишиться для наших клієнтів часом приємних зустрічей на музичних вечорах. Цього року ми порадуємо їх музичним танго-сюрпризом у виконанні камерного струнного оркестру.

 

Secret Santa

 

В’ячеслав ГНАТЮК, менеджер зі зв’язків з громадськістю АО ENGARDE

 

У колективі ENGARDE є чудова традиція, яку ми називаємо Secret Santa, та якій віддано слідуємо. Йдеться про те, що перед Новим роком до кожного з наших колег по фірмі прийде Санта і подарує подарунок, як у дитинстві. Звичайно, Санті треба трохи допомогти.

Для цього в невеличку скриньку ми складаємо запечатані конвертики з ім’ям-прізвищем усіх працівників фірми. Зміст скриньки ретельно перемішується і кожен працівник ENGARDE витягає конвертик з ім’ям однієї чи одного колеги. Саме для цієї людини вам випало стати Сантою цього року. Але про те, кого вам пощастило обдарувати, ви не говорите нікому. Адже Санта не лише добре підбирає індивідуальні подарунки, він ще й вміє зберігати найбільші таємниці!

За декілька тижнів до Нового року в холі фірми ми встановлюємо прекрасну ялинку та наряджаємо її спільними зусиллями. Це творчий, натхненний і хвилюючий процес.

І ось новорічна ялинка сяє іграшками, а її зелене гілля нагадує всім про казковий, засніжений різдвяний ліс. Саме час нести подарунки під ялинку. Звичайно, ми приносимо їх таким чином, щоб ніхто не побачив, кому саме призначений подарунок. Але всередині чи збоку є надпис, за яким подарунок безпомилково знайде свого адресата.

В останні дні старого року, перед «корпоративом», ми всі зустрічаємося біля ялинки і доручаємо одному з нас вручити кожному по подарунку. Це справжня радість — отримати під Новий рік щось неочікуване в подарунок. Адже хтось із колег добре розповів Санті про твій характер, вподобання і те, чи добре ти поводився протягом року. Тому Санта обов’язково підбере гарний подарунок!

 

Сімейне свято

 

Олена ПАРХОМЕНКО, директор з розвитку бізнесу ЮФ ILF

 

Новий рік — це одне зі свят, яке команда ILF обов’язково святкує разом. Формати та місця щороку змінюються: від світської вечірки в стилі «Великий Гетсбі» у стильному ресторані до костюмованого шоу за містом. Але протягом останніх декількох років незмінним залишалося одне — старий рік ми проводжали великою сім’єю: наша команда та їхні половинки. Це одна з наших новорічних традицій.

Сім’я — переважаюча складова щастя кожної людини. Це — підтримка в скрутні часи, а також періоди особливого навантаження та щомісячних відряджень у справах клієнтів, що притаманні представникам юридичної професії. Наприкінці року ми хочемо віддячити своїм близьким за турботу та довіру, підбити підсумки та з новими мріями й цілями разом йти далі. Цього року ми дещо змінили формат, проте обов’язково поновимо цю прекрасну традицію в майбутньому.

У нинішньому році наша фірма виступила співорганізатором проекту «Європейські вечорниці» — платформи для реалізації соціально-культурних проектів та бізнес-комунікацій. Це зустрічі проактивних людей, які поділяють європейську систему цінностей і прагнуть її впровадження в Україні. Тому ми підготували інтерактивну light-версію новорічної зустрічі в форматі «Європейські вечорниці» — stand up party, з цікавими колективними іграми та іншими розвагами не тільки для команди ILF, а й для наших постійних українських та міжнародних ділових партнерів. Подаруємо трохи щастя та веселощів один одному наприкінці такого складного року.

 

Новорічні красуні

 

Світлана ЯРИМОВА, PR-менеджер АК «Коннов і Созановський»

 

У нас доволі «традиційна» новорічно-різдвяна традиція — щороку у грудні працівники АК «Коннов і Созановський» створюють дивовижну казкову атмосферу свята не тільки в офісі, а ще й у парадному будинку, де знаходиться компанія. Як соціально-орієнтовані і такі, хто дбає про навколишнє середовище, ми не могли собі дозволити встановлювати живі зрізані ялиночки, саме тому приблизно 10 років тому у нас з’явилися чудові штучні ялинки, які, до речі, неможливо відрізнити від справжніх лісових красунь. За ці роки процес прикрашання перетворився на сімейне свято, в якому беруть участь усі бажаючі продемонструвати свої дизайнерські здібності.

А ще нам приємно, що не тільки співробітники і гості нашої фірми можуть насолодитися красою в очікуванні свят, а й усі мешканці будинку!

Хто знає, можливо, ми не зупинятимемося на досягнутому і в майбутньому з’явиться ще одна традиція — залишати один одному подаруночки під цими новорічними красунями!

У морі людських сердець

 

Олександр КОВАЛЬ, адвокат, керівник департаменту АФ «Грамацький і Партнери»

 

Давно вже стало непорушною традицією для нашої фірми зустрічати Новий рік і Різдво у далеких світах. Мандруючи землею, водою та повітрям, ми не тільки розширюємо власне уявлення про світ, але й по-справжньому розкриваємо самих себе і ближніх, вчимося розуміти Природу і Людину. Багато емоцій пов’язано у нас із цією новорічною добою. Ми губилися у джунглях на острові Баунті, втікали від бездомного слона у Бангкоку, пірнали у глибини Червоного моря, ловили мурен і баракуд на безлюдних островах Мальдівів, блукали нетрями Делі та Агри, лікували ромом сонячні опіки на покинутих пляжах Шрі-Ланки, влаштовували різдвяний вертеп на Святвечір на Кубі під час справжнього карибського шторму, їли смажених равликів на площі Смерті в Маракеші і незрозумілий шашлик на задвірках Касабланки. Але найбільше мені припали до серця чарівні сходи Сонця на Гоа.

Гоа — це емоційний вибух. Чого лише варті: 1) знайомство на пляжі місцевої малолітньої дівчинки з одним із наших адвокатів, яка після нетривалої розповіді про себе заявила йому про готовність стати йому дружиною, від чого всі присутні отетеріли, а сам адвокат не на жарт стривожився; 2) знайомство на нічному пляжі з діджеєм з наших країв, який, будучи добре обкуреним, знайшов те, за чим приїхав і намагався долучити до цього руху наших; 3) наше колядування на Святвечір поблизу вікон готелю; 4) посиденьки вночі на пляжі, чим зацікавилася місцева поліція, з подальшим переховуванням від неї.

 

Подарунок мрії

 

Юлія ПАТІЙ, молодший партнер,  керівник департаменту із розвитку АО AVER LEX

 

 У цей непростий для нашої країни час, окрім соціальних пріоритетів, для нас також важлива наша команда та наш мікроклімат.

Ми в компанії дуже любимо мріяти та допомагати один одному реалізовувати бажання. Цього року ми запускаємо новорічний флешмоб Secret Aver Santa. У кожного члена команди буде свій таємний друг, для якого він стане найкращим Сантою та допоможе реалізувати одне із його маленьких чи великих бажань.

У цьому році ми розпочали проект AVER-мрії. Логічним продовженням є їхня реалізація. Тому компанія, як одну із своїх уже традицій, частково допоможе фінансово реалізувати кожну із них.

Грудень для нас зазвичай не тільки передноворічний святковий настрій, а ще й період стратегічних річних сесій на новий рік. Неформальний бік цього процесу ми вирішили втілити в особливій ялинці, яка стане місцем, де розміщуються мрії і бажання нашої компанії на 2015 рік, щоб потім мати 365 днів для їх здійснення.

АО AVER LEX уже неофіційно проголосило 2015 рік роком AVER-родини, де окрім розвитку такої компетенції, як баланс роботи та сім’ї, будуть втілюватися найсміливіші AVER-родинні традиції, тому на свої подарунки також чекають і дітки наших колег.

Жодних традицій

 

Артем АФЯН, керуючий партнер АО «Юскутум»

 

Головна традиція — жодних традицій.

Наша компанія протягом останніх чотирьох років збільшується у півтора рази щороку. Тому кожне святкування Нового року проходить знач­но зміненим колективом. Єдине, що залишається незмінним, — це те, що ми не можемо просто сидіти за столом і їсти. Тому щоразу ми намагаємося здивувати співробітників. Робота в нашій компанії настільки динамічна, що інколи посеред року виникає відчуття у працівників, що вже рік промайнув, і ми приймаємо рішення провести корпоративне свято за покликом душі, а не за календарем.

Зазвичай ми згуртовуємося навколо якоїсь дії, заплановано уникаючи стандартних тімбілдінгових заходів. Це може бути конкурс дуетів у караоке, змагання команд на картингах або на ковзанах, словом, щось активного характеру. Ще одним моментом заглиблення в ­атмосферу свята є дрес-код. Тому нерідко ми влаштовуємо тематичні заходи.