Культура: Підкорена вершина

Олександр БІЛЬДІН

29 січня 2015 року в музеї Володимира Висоцького (галерея ВЫСОЦКИЙ) по вул. Воздвиженська, 40 у м. Києві відбулося офіційне відкриття нової експозиції «Володимир Висоцький і Одеська кіностудія»

На виставці представлені документи, пов’язані з Одеською кіностудією, і фільмами, в яких знімався Висоцький (оригінали режисерських сценаріїв, фотопроби, монтажні листи), костюми персонажів кінострічок і багато іншого. Відві­дувачі виставки зможуть побувати у відтвореному кабінеті Гліба Жеглова з фільму «Місце зустрічі змінити не можна», а також спробувати себе як актори і режисери.

Особливістю виставки є тематичні екскурсії, присвячені всім представленим фільмам по черзі (щомісяця новий фільм).

Як відомо, Володимир Висоцький народився, навчався та працював у Москві, але в той самий час мав достатньо міцний зв’язок з Одесою та Одеською кіностудією. П’ять кінострічок, пісні та інші проекти. На Одеській кіностудії Володимир Висоцький працював з такими режисерами, як Станіслав Говорухін («Вертикаль», «Білий вибух», «Місце зустрічі змінити не можна»), Георгій Юнгвальд-Хількевич («Небезпечні гастролі») та Кіра Муратова («Короткі зустрічі»). Тож не дивно, що на фронтоні Одеської кіностудії встановлена меморіальна дошка із барельєфом Висоцького.

«И в мире нет таких вершин, что взять нельзя…», — стверджував Володимир Висоцький у пісні, написаній для одного з фільмів Станіслава Говорухіна.

На церемонію відкриття виставки була запрошена Галина Лазарева, головний редактор Одеської кіностудії 1973—1983 років. Пані Лазарева розповіла відвідувачам про спільну роботу з Володимиром Висоцьким під час зйомок кінострічки «Місце зустрічі змінити не можна», про особливості кінематографа того часу й історію розвитку Одеської кіностудії.

Заслужений працівник культури України Анатолій Вінярський поділився спогадами про першу зустріч з Висоцьким та роботу над фільмом «Білий вибух». А Олександр Крилов, один із засновників Галереї, розповів про плани розвитку, а також визначив основну мету проекту — вивчення та популяризація багатогранної творчості Володимира Висоцького.

Виставка триватиме до 19 липня 2015 року. Художники — Сергій Рябоконь, Ігор Булгаков та Олександра Крмаджян.