Преамбула: Платформа для розвитку

Анна ЖЕБЕЛЕВА,
старший юрист, куратор клубу ЮФ ILF GoWomen

Головна мета тімбілдінгових заходів — підтримання високої та сталої інтеграції команди. Проте заяложені формати таких заходів не приносять необхідного роботодавцю результату. А іноді навпаки — викликають обурення та негатив команди. На наш погляд, будь-який подібний захід має приносити особистісну користь та викликати інтерес учасників. У кожного своя мотивація, проте у певних груп осіб можуть бути спільні інте­реси. Наприклад, у жінок та чоловіків. Цього року в ILF ми запровадили тімбілдінгові заходи різного формату: для жіночої половини команди — зустрічі в рамках клубу GoWomen, для чоловічої — спортивні ігри.

За статистикою, у світі жінки володіють 1/3 бізнесових активів і наймають 1/4 робочої сили. Проте, за даними представництва ООН в Україні, лише близько 14 % жінок займають керівні посади, 20—22 % володіють малим або середнім бізнесом та лише 2 % є власницями великого бізнесу. Розвиток жіночого лідерства та підприємництва стримується декількома чинниками: страх отримання негативної оцінки з боку близьких, невпевненість у собі, брак навичок, необхідних для досягнення успіху в бізнесі, а також відсутність успішних статусно-рольових прикладів.

Запроваджений в ILF жіночій клуб GoWomen — це ідеальна платформа для гармонійного розвитку активних, цілеспрямованих, прогресивних жінок нашої команди. Завдяки створенню «емоційної залученості» ми більше розуміємо одна одну, зустрічаємося з успішними та активними бізнес-леді України, розвиваємо необхідні навички та разом зростаємо.

Альтернативна форма тімбілдінгу запроваджена й для згуртування мужньої половини фірми. Створивши всі необхідні умови для реалізації спортивних амбіцій, у фірмі сформувалася чоловіча футбольна команда ILF, яка регулярно тренується та бере участь у змаганнях.

Таким чином, відчуваючи потреби кожної з груп та обравши органічні форми дозвілля для них, ми залучаємо команду до тімбілдінгових заходів й отримуємо синергетичне поєднання протилежних енергій і, як нас­лідок, більш ефективну роботу та, відповідно, більші результати.