Преамбула: Додаткові можливості

Микита ПОЛАТАЙКO,
юрист, координатор IT практики ЮФ Sayenko Kharenko

Як завжди, читачів нового номера журналу вітає український юрист

Звісно, нетворкінг — невід’ємна частина розвитку юридичного бізнесу. Окрім знайомих та випробуваних інструментів (конференції, прийоми, спонсорство, зустрічі, знайомства через знайомих) додатковим стимулом займатися нетворкінгом може стати… смартфон. Скільки додатків у вашому смартфоні спрямовано на встановлення і підтримання нових контактів? Ми давно оцінили переваги кількох з них, які не займатимуть пам’ять вашого гаджету без діла.

Мобільний додаток LinkedIn — з мінімальними зусиллями допоможе знайти потрібний контакт, ознайомитися з профайлом людини перед зустріччю або, навпаки, відразу після зустрічі додати до свого пулу контактів. Майте на увазі, що ця людина дізнається про ваш перегляд її профайлу, що може стати в пригоді як додаткове нагадування про вас.

Якщо у вас вивільнилося зайвих пару годин у відрядженні за кордоном, зверніть увагу на спеціальні додатки, що допоможуть організувати ділові знайомства. Серед них Happening та Aloqa, які допоможуть знайти професійні події неподалік та одразу додати їх до календаря. За допомогою Hashable ви зможете створювати та обмінюватися віртуальними візитівками, а також надсилати запрошення. Hurricane party значно полегшить життя при плануванні подій — додаток знайде найкраще місце для проведення та створить запрошення, яке ви зможете розіслати через SMS, E-mail, Twitter чи Facebook. Phonebook допоможе згрупувати контакти у телефонній книзі вашого смартфона на кшталт звичайної телефонної книги, але з додатковою інформацією про пропущені дзвінки, дні народження, та SMS, що залишилися без відповіді. Додаток MeetMe буде надзвичайно корисним при плануванні зустрічей з колегами, хто живе в іншому місті чи країні. Достатньо обрати дві точки — місця розташування ваше та колеги, решту зробить MeetMe — запропонує список місць, зручних для вас обох. Після того, як ви узгодите місце зустрічі, вам буде надіслано E-mail з вказівками, як дістатися до узгодженого місця зустрічі.

Користуйтеся смартфоном, встановлюйте нові контакти, однак пам’ятайте, що розвивати ділові стосунки набагато ефективніше у реальному спілкуванні.