№12 Грудень 2015 року → У вільний час

Мистецтво: Арт-приціл

«АртАстерс» презентував виставку галереї сучасного сакрального мистецтва Iconart

Недавно юридична фірма «Астерс» спільно з Американсько-українською діловою радою в рамках проекту «АртАстерс» провела презентацію виставки 74 робіт українських художників, що співпрацюють з галереєю сучасного сакрального мистецтва Iconart, розташованою у Львові. Виставка включає роботи таких художників, як Арсен Береза, Олександр Бриндіков, Андрій Винничок, Петро Гуменюк, Іванка Демчук, Олег Денисенко, Марина Ігнатьєва, Андрій Коваленко, Ольга Ковтун, Ольга Кравченко, Іванка Крип’якевич-Димид, Остап Лозинський, Тарас Лозинський, Данило Мовчан, Уляна Нищук-Борисяк, Оксана Романів-Тріска, Наталія Русецька, Юрій Смольський, Ярослава Ткачук та Люба Яцьків.

Під час урочистої церемонії відкриття виставки старший партнер «Астерс» Армен Хачатурян зазначив: «Сьогодні «АртАстерс» з гордістю представляє виставку єдиної галереї сучасного сакрального мистецтва в Україні. Місія галереї Iconart, що полягає у колекціонуванні та презентації українських художніх творів, які відображають вічні духовні цінності в естетських формах ХХІ сторіччя, наразі є особливо актуальною для українців. Адже насправді і в горі, і в радості мистецтво надихає і зцілює душі».

Морган Вільямс, президент Американсько-української ділової ради (USUBC), підкреслив, що у проекту «АртАстер» дуже шляхетна мета — просування українського мистецтва та українських художників у бізнес-співтоваристві. «Колекція галереї Iconart дає нам змогу збагнути глибинність сакрального мистецтва, яке завжди було невід’ємною частиною української культурної спадщини. Ці роботи допомагають краще зрозуміти ту неподільну ланку, яка об’єднує українську історію, мистецтво та релігію — три основи, на яких ґрунтувалося саме існування України впродовж століть», — розповів пан Уїльямс.

У свою чергу, засновник галереї Iconart Костянтин Шумський відзначив характерну особливість цієї виставки: «Працюючи незалежно один від одного у різних стилях, художники концентруються на духовних та релігійних аспектах у контексті сучасного культурного середовища, в якому вони живуть. Усі ці твори об’єднує їх вкоріненість в українській християнській культурі та в духовному досвіді художників, що зосереджують свою творчість на творенні образів Світу Невидимого: грішника у пошуках раю, людини у пошуках Бога, героїв і спокусників, святих і зрадників, Бога у пошуках людини».

Прийом традиційно відбувся в офісі «Астерс» і зібрав понад сто гостей, серед яких топ-менеджери компаній, дипломати, представники державної влади та громадські діячі.

 

-->