Репортаж: Підроблено в Україні

Музей підробок Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством отримав постійну прописку

10 грудня 2015 року в приміщенні Київського університету права Національної академії наук України (КУП НАНУ) по вулиці Доброхотова, 7А відкрився перший в Україні стаціонарний Музей підробок Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП). Це стало можливим завдяки співпраці УАПП і КУП НАНУ, результатом якої були підписання сторонами меморандуму та домовленість про співпрацю у сфері забезпечення захисту прав інтелектуальної власності в межах підтримки діяльності УАПП, спрямованої на розвиток системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні, вдосконалення законодавчої бази, освіти та просвіти українського суспільства щодо прав інтелектуальної власності.

Експонати з Музею підробок УАПП уже демонструвалися громадськості у межах проведення заходів просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні», яка є частиною міжнародної кампанії «Всесвітній день боротьби з підробками», започаткованої Всесвітньою групою по боротьбі з підробками (GACG Network). Однак постійної експозиції Музей підробок УАПП досі не мав.

Відкриваючи експозицію, президент УАПП Антоніна Пахаренко-Андерсон особисто провела екскурсію для перших відвідувачів, якими стали учасники ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні виклики й актуальні проблеми права інтелектуальної власності в Україні та Європі», організованої КУП НАНУ спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ). Серед представлених експонатів численні зразки «піратської» аудіовізуальної продукції та різноманітної контрафактної продукції з незаконним використанням знаків для товарів і послуг відомих вітчизняних та зарубіжних товаровиробників, які надані в музей здебільшого компанією «Пахаренко і Партнери». Враховуючи, що підробляють майже всі товари загального вжитку, на огляд представлені зразки контрафактного одягу, взуття, аксесуарів, різноманітних упаковок, хімічні засоби, косметичні та канцелярські товари.

Супроводжуючи екскурсію, Антоніна Павлівна підкреслила, що виробництво підробок — дуже вигідний бізнес, який існує лише тому, що правопорушники ­спираються на незмінно високий попит на дешеві товари через низькі витрати на їх виготовлення й розповсюдження і не бояться жорсткого покарання за цей вид злочину. Водночас виробництво, поширення і придбання підробок сприяють фінансуванню організованих злочинних груп, шкодять здоров’ю та безпеці самих споживачів, поглиблюють екологічні проб­леми. Особливо важливим є розуміння шкоди від підробок не тільки для окремого споживача, але й для України в цілому, враховуючи щорічне недоотримання бюджетом країни мільярдів гривень потенційних податкових надходжень, зниження прямого інвестування в результаті втрати країною інвестиційної привабливості, підвищення рівня корупції та злочинності, відсутність чесної конкуренції на ринку, зменшення кількості робочих місць та відтік за кордон професійних кадрів.

Для всіх охочих Музей підробок УАПП відчинить двері у лютому 2016 року, а поки що його можуть відвідувати лише студенти, викладачі КУП НАНУ та гості університету.

-->