Інтерв’ю: Тарас ПОШИВАНЮК:«Будь-які новаторства державні органи сприймають як вірус, який необхідно знищити»

Судова реформа в Україні — питання, обговорення якого не втрачає актуальності роками, адже, як   будь-яка інша реформа в Україні, через численні пропозиції, винахідливість законодавця та постійні коригування вона може тривати вічність. Так само динамічно розвивається і судова практика. Про очікування юристів-практиків від останніх законодавчих ініціатив, тенденції в судовій практиці, корупцію та інші актуальні проблеми «УЮ» розповів партнер ЮК FCLEX Тарас ПОШИВАНЮК

Далі→

Банкрутство: Арбітражне правління

Василь КУЗЬМЕНКО,
юрист ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери»

Після прийняття Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (Закон) у новій редакції є сенс обговорити деякі положення, які стосуються статусу, порядку призначення та усунення арбітражних керуючих (розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією).

У новому Законі, на відміну від попередніх редакцій, арбітражному керуючому присвячений цілий розділ (розділ VIII). Нарівні із позитивними змінами, які відбулися у роботі арбітражних керуючих, є аспекти, які викликають питання щодо їх доцільності та обґрунтованості.

Далі→

Тема: Відточена репутація

Євгенія РУЖЕНЦЕВА

Сьогодні юридичні фірми, як ніколи, часто стають об’єктами прискіпливої уваги ЗМІ, громадськості та конкурентів. Причин цьому багато — недобросовісна поведінка на ринку, обслуговування клієнтів з числа одіозних чи опальних нині осіб, перехід партнерів у владу, відкриття офісів у РФ тощо. Що ж роблять юрфірми для «відбілювання» репутації, попередження негативних моментів та загалом для зміцнення іміджу в кризовій ситуації?

Далі→

Проблема: Цінова позиція

Наталія ТОМАШЕВСЬКА,
партнер МЮФ Integrites, Марія ЗАГРЯДСЬКА, юрист МЮФ Integrites

Упродовж останніх років збільшення кількості транснаціональних компаній та інтеграція економічних систем різних країн призвели до виникнення проблем в оподаткуванні та визначенні податковими службами доходів і витрат компанії чи постійного представництва, що входить до складу групи транснаціональної компанії (ТНК). Як зазначає більшість експертів, 60 % обсягу міжнародної торгівлі здійснюється в рамках транснаціональних корпорацій. Організація Global Financial Integrity вважає, що це призводить до щорічної втрати декількох сот мільярдів доларів податків.

Далі→

Особистість: Погляд на правосуддя

Завдяки чималій кількості гучних справ, в яких Ігор Фомін успішно здійснював і здійснює захист найвищих публічних осіб України, він є адвокатом, чия популярність не обмежується юридичним та клієнтським колами. Він належить до тієї нечисленної категорії захисників, яких одночасно поважають як колеги, так і журналісти. Про специфіку роботи з публічними особами, психологію учасників кримінального процесу та, щонайголовніше, про проблеми та власне бачення реформування судової системи в її кримінальній частині адвокат і керуючий партнер АО «Українська правнича компанія» Ігор ФОМІН розповів «УЮ»

Далі→