Форензік-аудит: Вивести на чесну воду

    Починаючи з січня 2017 року, банки, які працюють на території України, зобов’язані здійснювати розрахунок кредитного ризику за активними банківськими операціями, на підставі вимог Базельських принципів банківського нагляду та Міжнародних стандартів фінансової звітності. Згідно з Базельськими принципами, регуляторний капітал банку зменшується на суму кредитного ризику, непокритого сформованими резервами банку за активними операціями.

Далі→

Тема: Зв’язкова справа

    Побудова взаємодії з органами влади (Government Relations) — нова, але в той же час давня, як світ, практика. І найбільш розвинуті юркомпанії активно налагоджують GR-процеси у своїй роботі із законодавчими органами влади, міністерствами, органами місцевого самоврядування, контролюючими та силовими органами тощо. Як це сьогодні відбувається, дізнаємося з перших уст від найдосвідченіших фахівців

Далі→

Тема: Ладний інтерес

Віктор ДУБОВИК,
партнер ЮК «ВОЛХВ»

    Government Relations (GR) — одне з найактуальніших і широко обговорюваних явищ останнього часу в галузі взаємодії бізнесу та влади. Діяльність у сфері GR є відносно новою для України, тому усталене розуміння її суті поки що не сформоване, частіше це явище сприймається як дещо негативне, адже помилково ототожнюється з неправомірним впливом, хабарництвом і корупцією задля лобіювання необхідних рішень для бізнесу, що не має відношення до GR. Проте перспективи такої діяльності в нашій країні цілком пристойні, адже саме на такий цивілізований інструмент очікує бізнес для заміни варварських шляхів достукатися до влади.

Далі→

Тема: Тривай, зв’язок

Ірина ПЛИСКАНЬ,
помічник адвоката, юрист практики безпеки бізнесу ЮК Juscutum

    Активна участь громадян у політиці та громадському житті держави є одним із основних аспектів демократії. В Україні таке право гарантоване статтею 38 Конституції України, в якій зазначено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами.

Далі→

Тема: Взаємини в ладі

Антон ЛЯЩЕНКО,
керуючий партнер АО Colares

    На наших очах відбувається глобальна трансформація юридичної професії: змінюється коло завдань і очікувань юристів від своєї роботи. При цьому нові завдання часто не вміщуються в класичний функціонал співробітника юридичного департаменту. Наприклад, юристи вже давно перебрали на себе функції комплаєнсу або управління ризиками. Тож недивно, що й систематична діяльність з управління регуляторними ризиками в багатьох компаніях стала початком роботи департаментів із взаємодії з органами влади або GR-департаментами.

Далі→

Інтерв’ю: Точка сприйняття

    Якщо розмови про інновації в юридичному бізнесі вже стали рутинними, то розмови про інновації в державному секторі є новинкою, ба навіть новаторством, бо в Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві, очолюваному Станіславом Куценком, вже давно перейшли від слів до діла. Про те, як поєднати непоєднуване, юстицію та діджиталізацію, про імплементовані ідеї для європейського розвитку юстиції та багато чого іншого читайте в нашому ексклюзивному інтерв’ю.

Далі→

Особистість:
Семен ХАНІН: Здобути мрію

    Відчувати слово, володіти ним, використовувати всі його можливості — чи не найперша вимога будь-якої гуманітарної професії. А якщо при цьому людина є юристом, слова та смисли набувають незвичного забарвлення. У рубриці «Особистість» ми намагаємося показати людину з різних боків — ставимо актуальні запитання і очікуємо на нестандартні відповіді. Але цього разу герой нашої обкладинки, керуючий партнер ЮК «Амбер» Семен ХАНІН, зруйнував наші паперові шаблони та вийшов за межі стандартів. Адже, окрім того, що пан Ханін керує успішною юрфірмою, він є автором книжок: нещодавно світ побачили написані у співавторстві з Анною Ханіною «Сніданок юриста» та «Осінній жираф». Ці книги не про юристів, вони — про різнокольорові дрібниці, з яких складається наше сьогодення та світ, у якому ми живемо. Тож про те, як переплітаються повсякденне життя та правнича професія, про міфи та реальність — розповідає Семен ХАНІН

Далі→

Проза життя: Правила життя ЕРНЕСТА ГРАМАЦЬКОГО

    Ернест Грамацький — адвокат, PhD in Law, президент та незмінний керівник адвокатської фірми «Грамацький і Партнери», яку заснував у 1998 році. На той час він був викладачем, а згодом став доцентом кафедри цивільного права КНУ імені Тараса Шевченка. Натхненник, наставник, ментор, новатор. І сьогодні Ернест Грамацький ділиться з читачами «УЮ» своїми правилами життя

Далі→