№9 Вересень 2019 року

№9 Вересень 2019 року

Захист бізнесу: Важелі зиску

Олексій СПІВАК,
інспектор Ради бізнес-омбудсмена

 

18 вересня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» (Закон), з прийняттям якого відбулася декриміналізація діяння, передбаченого статтею 205 Кримінального кодексу (КК) України (фіктивне підприємництво), а також підвищення порогів для притягнення осіб до відповідальності за статтею 212 КК України (ухилення від сплати податків).

Далі→

Судова практика: Альтернативна історія

    Судовий спосіб вирішення конфліктів давно поступився своєю монополією. І хоча Конституція України гарантує судовий захист прав і свобод людини і громадянина, судова тяганина, непрогнозованість результату, корупційні та інші ризики зробили свою справу: все більше і більше постраждалих (чи то фізичних осіб, чи то суб’єктів господарювання) вдаються до позасудових чи альтернативних методів вирішення спору.

Далі→

Тема: Техніка медіації

Максим СИСОЄНКО

Сергій РУЖЕНЦЕВ

    Будь-який конфлікт має свої наслідки для всіх сторін: фінансові, часові, репутаційні тощо. А його вирішення в судовому порядку не завжди виявляється ефективним. З цим може впоратись медіація — одна з неформалізованих процедур вирішення спірних питань, що набула популярності у світовій практиці, коли сторони за участю посередника (медіатора) зважують усі плюси та мінуси розвитку конфлікту і доходять згоди щодо його вирішення.

Далі→

Моя компанія: План часу

    У юридичному бізнесі, як і у спорті, немає напівмір. Головне у змаганні не участь, не обманюймося, а перемога. А «срібна ліга» рейтингу ніколи не задовольнить амбітну юридичну фірму. Відтак, юридичний бізнес завжди перебуває в русі: кадровому, функціональному, практичному. Зрештою, він постійно зміцнює свою експертизу. Бо якщо змагання — то перемога. Якщо стадіон — то стадіон. Керуючий партнер юридичної фірми Evris Ігор Кравцов розмірковує над новими перспективними ринками, інвестиційною привабливістю України для національних та іноземних інвесторів і ділиться новинами, з яких розпочнеться новий бізнес-сезон

Далі→

Проблема: Роком руш!

Євген ПІДЛІСНИЙ

    Бажання мати на роботі лише «молодих та амбітних» характерне також і для юридичного бізнесу

Далі→

Проза життя: Правила життя Ярослава ЗЕЙКАНА

    Ярослава Зейкана заслужено називають метром адвокатури. Він — один із найвидатніших правників сучасності з понад 40-річним досвідом адвокатської практики. Зараз він є партнером ЮК EQUITY та займається активною видавничою діяльністю — наразі під його авторством вийшло 18 монографій. Ярослав Павлович має безліч цікавих історій, пов’язаних з роботою, і деякими з них він ділиться з читачами «УЮ», розповідаючи про свої правила життя

Далі→