Новини ринку, 15 Березня (П'ятниця)

Юридична фірма Ulysses провела бізнес-сніданок з питань регулювання цін на ринку фармацевтичної продукції в Україні

12 березня 2013 року юридична фірма Ulysses провела бізнес-сніданок, що був присвячений ціновому регулюванню фармацевтичної продукції іноземного виробництва. Захід відвідали представники провідних міжнародних фармацевтичних компаній в Україні.

Україна накладає жорсткі цінові обмеження на продаж фармацевтичної продукції шляхом встановлення максимальної постачальницько-збутової (оптової) націнки на рівні 10% та максимальної роздрібної націнки у діапазоні від 10 до 25 %.

Націнка на продукцію українського виробництва додається до ціни виробника, яка зазвичай включає витрати на рекламу та просування, тоді як для продукції іноземного виробництва націнка додається до митної вартості. Через те, що витрати на рекламу та просування імпортної продукції зазвичай здійснюються українськими дочірніми підприємствами міжнародних фармацевтичних компаній, такі витрати не включаються до митної вартості. Існуюче цінове регулювання по суті є дискримінаційними для продукції іноземного походження.

Оскільки все більше уваги ціновим політикам в фармацевтичній індустрії приділяється з боку державних цінових інспекцій, митних та антимонопольних органів, включаючи нещодавно введений моніторинг цін для регульованої та нерегульованої фармацевтичної продукції, Олег Марченко, керуючий партнер Ulysses, зосередив презентацію на регуляторних ризиках існуючих цінових практик, включаючи фінансування витрат на рекламу та просування продукції іноземного походження, зокрема, шляхом надання післяпродажних торгових знижок та перерозподілу вартості між регульованою та нерегульованою продукцією.

Олег Марченко поділився своїм баченням щодо структурування дистрибуції та цінової політики стосовно фармацевтичної продукції іноземного виробництва в Україну з метою уникнення регуляторних ризиків, ризиків трансфертного ціноутворення та інших негативних податкових наслідків, включаючи витрати на ПДВ.