Новини ринку, 21 Травня (Вівторок)

Сергій Шкляр отримав ступінь кандидата юридичних наук

Партнеру АО Arzinger Сергію Шкляру присуджено ступінь кандидата юридичних наук за результатами захисту дисертації «Захист прав та інтересів суб'єктів господарювання у правовідносинах з органами Антимонопольного комітету України».

Проблематика дисертації визначена колом науково-практичних інтересів автора, які в останні 10 років зосереджені в сфері конкурентного права та антимонопольного регулювання. Сергій Шкляр, партнер-засновник Адвокатського об'єднання Arzinger, керує практикою конкуренції та антитрасту, є співзасновником і президентом Асоціації протидії недобросовісній конкуренції (офіційний представник Ліги конкурентного права в Україні), членом Некомерційного партнерства «Сприяння конкуренції», входить до Громадської ради при Антимонопольному комітеті України , при Міністерстві юстиції України, читає курс лекцій з конкурентного права в Києво-Могилянській академії.

Практичний досвід, набутий за роки адвокатської діяльності, був перенесений Сергієм Шкляром на сторінки дисертації, завдання якої полягало в тому, щоб привернути увагу наукової еліти, суддів, чиновників до проблем законодавчого регулювання та правозастосування, які вимагають негайного вирішення і всебічного розгляду. Зокрема, в дисертації міститься ряд пропозицій з удосконалення законодавства, узагальнення судової практики, в тому числі практики Європейського суду з прав людини та Європейського суду справедливості, а також західноєвропейські підходи, які, на думку автора, слід врахувати Україні.

Особлива увага в роботі приділяється обгрунтуванню методики визначення штрафів за порушення конкурентного законодавства, деталізації законодавчого регулювання антиконкурентних узгоджених дій (картелів), систематизації способів правового захисту суб'єктів господарювання у правовідносинах з органами Антимонопольного комітету України.

Найближчим часом очікується вихід однойменної монографії на основі дисертації Сергія Шкляра, з якою зможуть ознайомитися всі бажаючі.