Новини ринку, 22 Жовтня (Вівторок)

«Василь Кісіль і Партнери» провели серію семінарів «Медіація в сфері трудового права: чим обґрунтований такий вибір?»

У жовтні 2013 року юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери» провела серію семінарів «Медіація в сфері трудового права: чим обґрунтований такий вибір?». Дані семінари організовуються в рамках програми обміну наставників Едмунда Маскі (Muskie Mentor/Advisor Exchange (MAX) 2013, спрямованої на підтримку та розвиток професійних зв'язків між випускниками-стипендіатами програми Muskie і американськими радниками, керівниками, професорами та наставниками, що їх приймають.

 

Семінари проводилися за підтримки Единбурзької бізнес-школи в Східній Європі та Американської торговельної палати в Україні. Загальна кількість учасників склала понад 50 осіб – корпоративних юристів та інших представників юридичних відділів, юристів у сфері зайнятості та трудового права, HR директорів і менеджерів з персоналу, а також представників провідних юридичних фірм.

 

Семінари були присвячені медіації як ефективному методу вирішення спорів в сфері зайнятості та трудового права. У ході семінарів Дебора Реік, адвокат, медіатор Комісії США з дотримання рівноправності при працевлаштуванні (EEOC), Оксана Войнаровська, партнер, керівник практики праці та зайнятості, і Владислав Подоляк, старший юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Галина Єрьоменко, керівник і викладач, і Світлана Чебакова, керівник відділу незалежних медіацій Українського Центру Медіації, висвітили наступні питання:

  • медіація в Україні: поточний стан і перспективи розвитку;
  • переваги медіації, як для звичайних людей, так і для бізнесу, службовців і роботодавців;
  • ефективність медіації в питаннях трудового права;
  • медіація у фірмах / компаніях у випадку виникнення спорів між співробітниками;
  • можливість проведення медіації в суді;
  • кваліфікація арбітрів, і як їх вибирати;
  • інструменти та різні стилі медіації;
  • як зробити так, щоб обидві сторони довіряли інституту медіації;
  • як убезпечити рішення, прийняте шляхом медіації.

Також було проведено тренінг-симуляцію процесу медіації, в ході якого учасники семінару одержали практичні знання про те, як урегулювати конфлікт шляхом медіації, довідалися який стиль посередництва їм найбільше підходить, та освоїли навички участі в медіації.

 

Серед найбільш обговорюваних питань – практичний досвід проведення медіації в Україні та США, а також механізми забезпечення виконання рішень, прийнятих шляхом медіації. Аудиторію також цікавила інформація про те, де і як готують фахівців-медіаторів, і яка освіта та професійний досвід необхідні для того, щоб стати медіатором, а також тенденції росту популярності медіації серед компаній як найменш витратного й ефективного з огляду на часовіх ресурси способу альтернативного вирішення спорів.