Новини ринку, 26 Березня (Четвер)

ВСУ виніс рішення на користь «АвтоКрАЗу»

Верховний Суд України 25 березня 2015 року підтримав позицію ПАТ «АвтоКрАЗ» — найбільшого виробника великовантажних автомобілів в Україні — у спорі з російською компанією «Альфатекс» щодо стягненні грошових коштів у розмірі 7 млн дол інтереси «АвтоКрАЗу» в суді представляла ЮК FCLEX.

«Альфатекс» ще у 2013 році звернувся з позовом до суду, вимагаючи повернення зазначеної суми. Діючи на підставі сумнівного договору передачі права вимоги, «Альфатекс» стверджував, що відповідач не виконав умов договору поставки. Цікаво, що безпосередньо з позивачем «АвтоКрАЗ» ніколи не співпрацював. Насправді, у минулому автозавод справді постачав машини підприємству зі схожою назвою — «Виробничо-комерційне підприємство «Альфатекс», але воно вже давно ліквідоване та жодних зобов’язань перед ним «АвтоКрАЗ» не має.

У жовтні 2014 року Верховний Суд України вже виносив аналогічне рішення, яким підтримав позицію «АвтоКрАЗу». У листопаді 2014 року судді касаційної інстанції, спираючись на рекомендації ВСУ, визнали вимоги «Альфатексу» незаконними.

Російське підприємство, в свою чергу, подало необґрунтовану заяву про перегляд справи до Вищого господарського суду України та отримало новий допуск до Верховного Суду України, який повторно виніс рішення на користь «АвтоКрАЗу».