Новини ринку, 8 Грудня (Вівторок)

Aequo консультує ЄБРР з питань реформування ФГВ

ЮФ Aequo консультує Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) з питань діагностичної оцінки та реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВ), установи, уповноваженої на виведення банків з ринку в Україні.

Aequo провели оцінку можливостей ФГВ і процедур виведення банків з ринку з юридичної точки зору і підготували рекомендації з поліпшення існуючої нормативно-правової бази, а також її приведення у відповідність до найкращими європейськими й американськими стандартами.

Передбачається, що запропоновані зміни зміцнять українську систему гарантування вкладів і дозволять ФГВ ефективно справлятися з труднощами, спричиненими фінансовою кризою й економічним спадом в Україні, а також з неплатоспроможністю великої кількості банків. Суттєва частина запропонованих рекомендацій уже врахована в новій редакції Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», прийнятій парламентом у липні 2015 року.

ЮФ Aequo виступила як учасник об’єднання консультантів разом із Lazard Freres, провідною світовою незалежною фінансовою консультаційною компанією з управління активами, та Investment Capital Ukraine, одним із провідних інвестиційних банків в Україні, у співпраці з міжнародними донорами та фінансовими організаціями (ЄБРР, Казначейство США, Світовий банк).

Цей проект був визнаний одним із найбільш інноваційних проектів у Європі за версією міжнародної премії the Financial Times Innovative Lawyers 2015 за внесок у стабілізацію українського фінансового сектора у період значних змін.

Команда Aequo брала участь у проекті у складі старших юристів Дениса Кульгавого та Марини Федоренко під керівництвом Юлії Кирпи, партнера та керівника практики банківського та фінансового права.