Новини ринку, 20 Січня (Середа)

Юристи FCLEX відстояли в суді права ПАТ «Вернум Банк»

20 січня 2016 року ЮК FCLEX успішно захистила клієнта – ПАТ «Вернум Банк» у ВАСУ в спорі з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та ПАТ «КБ Південкомбанк».

Предметом спору стало оскарження клієнтом дій ліквідатора щодо неправильного внесення до реєстру акцептованих вимог кредиторів ПАТ «КБ Південкомбанк» вимог клієнта на загальну суму 33 млн. грн. Зокрема, «Вернум Банк» вимагав включити до реєстру вимоги на суму 33 млн. грн., з яких 17 млн. грн. – вимоги, забезпечені заставою майна боржника (майнові права по депозиту), і 15,5 млн. грн. – в сьому чергу. Натомість ліквідатор проігнорував забезпечений характер частини вимог, включивши всю заявлену суму в сьому чергу виплат, у зв’язку з чим «Вернум Банк» звернувся з позовом до суду.

Суди першої та апеляційної інстанцій відхилили вимоги клієнта. Юристи FCLEX, представляючи клієнта в суді касаційної інстанції, підготували обґрунтовану правову позицію і в результаті ВАСУ скасував рішення судів попередніх інстанцій та прийняв нову постанову про повне задоволення позову.

Над стратегією захисту клієнта в суді працювали партнер FCLEX Олег Маліневський і старший юрист Олексій Степаненко.