Новини ринку, 21 Червня (Вівторок)

Відкрито першу справу ЄСПЛ з конфіскації активів у Криму

27 травня 2016 року Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу ВАТ «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму, підготовлену ЮФ «Ілляшев та Партнери».

Зокрема, ЄСПЛ вперше по суті будуть розглянуті питання законності втручання у право власності на активи ФСК «Море» самопроголошеною владою Криму без компенсації їх вартості, а також порушення права компанії на справедливий судовий розгляд.

Нагадаємо, що Державна Рада Криму в 2014 році перевела все рухоме і нерухоме майно ФСК «Море», розміщене на території півострова, у свою власність. Пізніше розпорядженням голови уряду РФ ФСК «Море» була передана в російську федеральну власність.

«Цілком очевидно, що подібні свавільні рішення органу, що діє зараз під юрисдикцією РФ, порушують майнові права компанії, передбачені статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», — говорить співавтор заяви до ЄСПЛ Олександр Дементьєв, юрист ЮФ «Ілляшев та Партнери».

«Компанія доклала всіх зусиль для оскарження рішень кримської влади в судовому порядку в судових інстанціях РФ, проте ці провадження (цілком прогнозовано) не дали результату, — заявив старший партнер «Ілляшев та Партнери», розпорядник майна ФСК «Море» Роман Марченко. — За таких обставин компанії нічого не залишалося, як поскаржитися до ЄСПЛ, зокрема і на порушення її права на справедливий судовий розгляд, гарантованого статтею 6 Конвенції. На даному етапі «поле битви» за конфісковане в Криму держмайно перемістилося до Страсбурга».