Новини ринку, 20 Січня (П'ятниця)

Правова група «Павленко і Побережнюк» продовжує представляти інтереси авіакомпанії «Сибір» у суді

Правова група «Павленко і Побережнюк» повідомляє, що 23 січня 2012 року о 10.10 в Київському апеляційному господарському суді відбудеться засідання суду у справі № 30/261 про розгляд апеляційної скарги ВАТ «Авіакомпанія «Сибір» (Росія) на рішення господарського суду м. Києва від 6 вересня 2011 року, яким авіакомпанії було відмовлено в її позові про стягнення з Міноборони України $15,32 млн. у зв’язку з нанесеним авіакомпанією збитком при катастрофі її пасажирського літака Ту-154 2001 року.

Правова група «Павленко і Побережнюк» є представником інтересів авіакомпанії «Сибір» у суді. Засідання суду відбудеться в приміщенні Київського апеляційного господарського суду за адресою: Київ, пер. Рильського, 8, каб. №305.

До уваги: згідно з висновками Міждержавної авіаційної комісії (МАК), що проводила розслідування, катастрофа пасажирського літака Ту-154 авіакомпанії «Сибір» над Чорним морем сталася 4 жовтня 2001 року внаслідок потрапляння в нього української ракети С-200, випущеною в ході навчань українських ППО в Криму. В результаті катастрофи загинули 78 чоловік – 66 пасажирів (більшість – громадяни Ізраїлю) і 12 членів екіпажу. 2003-2005 рр. український уряд виплатив $15,6 млн. компенсації родичам загиблих. 2004 року авіакомпанія «Сибір» подала в Господарський суд м. Києва позов до Міноборони України і Держказначейства про відшкодування збитків, нанесених у зв’язку з катастрофою Ту-154, що належав компанії. Водночас, згідно з проведеною за ініціативи Міноборони у 2008-2010 рр. експертизою Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ), літак Ту-154 не міг бути збитий українською зенітною ракетою у 2001 р.

Як відзначали представники позивача, всі експерти, що входили до складу експертної комісії КНДІСЕ, не мали досвіду розслідування авіакатастроф, троє з них взагалі є не судовими експертами, а співробітниками Харківського авіаційного університету, що знаходиться в прямому підпорядкуванні Міноборони. Позивач, зокрема, вимагав залучити до розгляду справи як третю особу фахівців МАК, які проводили розслідування і встановили факт ураження ракетою, заявляв безліч клопотань про витребування важливих даних з Генеральної прокуратури України, з Міністерства оборони України, з органів Російської Федерації, з наукових інститутів, підприємств з виробництва авіа-суден і вказаної в справі ракети тощо.