Новини ринку, 6 Лютого (Понеділок)

АО Arzinger відстояла інтереси ТОВ «Порше Україна»

Судова практика АО Arzinger відстояла інтереси ТОВ «Порше Україна» у спорі з СДПІ м. Києва про скасування податкової консультації в частині заборони включення до витрат з гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни товарів, проданих платником податку юридичним особам.

Зважаючи на неоднозначність тлумачення та застосування органами податкової служби відповідних норм Кодексу, компанія «Порше Україна» звернулася до СДПІ у м. Києві за офіційною податковою консультацією з цього питання. У відповідь, СДПІ у м. Києві видала податкову консультацію від 17.06.2011 р., виклавши в ній аналогічну ДПАУ думку про те, що до витрат можна відносити тільки вартість тих гарантійних ремонтів, які здійснюються для покупців - фізичних осіб, але не для покупців - юридичних осіб. Дана позиція є, на думку «Порше Україна», необґрунтованою, суперечить закону і такою, що веде до суттєвих збитків для бізнесу, через що компанією було прийнято рішення оскаржити податкову консультацію в Окружному адміністративному суді м. Києва.

26 січня 2012 року Окружний адміністративний суд м. Києва у справі № 2а-18741/11/2670 за позовом ТОВ «Порше Україна» до СДПІ у м. Києві про скасування податкової консультації від 17.06.2011 р. прийняв постанову, якою визнав протиправною та скасував дану податкову консультацію в частині витрат, а саме в частині того, що «не можуть бути враховані при визначенні об’єкта оподаткування витрати на гарантійний ремонт (обслуговування) або гарантійні заміни товарів, проданих платником податку юридичним особам, оскільки на таку категорію покупців не поширюються норми законодавства з питань захисту прав споживачів». Суд прокоментував своє рішення тим, що в даному випадку податковий орган занадто вузько трактує норму закону, чим порушує права платника податків, що законодавство про захист прав споживачів не регулює питання оподаткування.

Дане рішення суду є ключовим для всіх автовиробників та імпортерів, які несуть гарантійні зобов'язання перед покупцями автомобілів, тому що може стати прецедентним і допоможе отримати аналогічні рішення судів в ситуації, коли ДПАУ через місцеві податкові інспекції буде просувати свою позицію про неможливість віднесення до витрат даної категорії істотних витрат.

Інтереси компанії «Порше Україна» в даному процесі представляла команда судової практики АО Arzinger у складі старшого юриста Наталії Мартинюк під керівництвом старшого партнера, керівника практики вирішення спорів Сергія Шкляра.