Новини ринку, 27 Березня (Вівторок)

Schoenherr і Smart Solutions провели діловий сніданок

27 березня 2012 року рекрутингове агентство Smart Solutions спільно з юридичною фірмою Schoenherr провели діловий сніданок. Головною метою заходу було обговорення актуальної теми: «Підстави для проведення перевірок та дотримання вимог законодавства про захист персональних даних. Як підготуватися до можливої перевірки?»

У заході взяли участь представники таких компаній як: МТС, Hyatt Regency Kyiv, OBI Україна, Johnson & Johnson Ukraine LLC, Foxtrot, Брітіш Амерікан Тобакко Україна, Carlsberg Ukraine, та інші. Взагалі були присутніми близько 40 учасників.

Модератором ділового сніданку виступила Тетяна Нікітович, директор рекрутінгового агентства Smart Solutions. Тетяна відкрила захід вітальним словом і презентацією, в якій розповіла про спостереження Smart Solutions з даної теми.

Продовжив дискусію Віктор Скопінцев, адвокат ЮФ Schoenherr, який розповів про повноваження Державної служби України з питань захисту персональних даних, яка є єдиним державним органом контролю за дотриманням законодавства про захист персональних даних.

Далі, Віктор детально зупинився на алгоритмі перевірок. Так, підставою для позапланової перевірки може стати отримання документально підкріпленої скарги; звернення самого суб'єкта перевірки; ненадання документів і інформації за запитом; виявлення недостовірних даних в наданій інформації; перевірка виконання розпоряджень; доручення Президента України, Кабінету Міністрів, Міністра юстиції.

Періодичність проведення планових перевірок залежить від категорії ступеня ризику, до якої потрапляє суб'єкт перевірки. Високий ступінь ризику – не частіше за один раз в три роки; середній ступень ризику – не частіше за один раз в чотири роки; незначний – не частіше за один раз в п'ять років.

Другу частину доповіді Віктор присвятив питанням підготовки до перевірки, детально зупинившись на переліку необхідних документів, а також відповідальності за правопорушення, встановлені законодавством про захист персональних даних.

«Згідно з Проектом Постанови про порядок проведення перевірок, незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такій інформації, окрім випадків, передбачених іншими статтями справжнього Кодексу, карається штрафом від 8 500 грн. до 17 000 грн., — відзначив Віктор. — Або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

У завершальній секції взяла участь Ірина Шпак, координатор проектів по аутстаффінгу рекрутингового агентства Smart Solutions, яка на прикладі дій HR-служби Smart Solutions розповіла про реалізацію норм Закону «Про захист персональних даних».

Ірина розповіла, що спочатку компанія повинна визначитися, яку позицію вона обирає: «Якщо компанія займає вичікувальну позицію, то, з одного боку, вчиться на досвіді інших і не здійснює зайвих дій. З іншого боку, в разі перевірки їй не вдасться уникнути штрафу».