Новини ринку, 7 Липня (Вівторок)

«Дубинський і Ошарова» захистила права Jack Daniel’s на торговельну марку

28 травня 2020 року Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу компанії

Jack Daniel’s про визнання недійсними свідоцтв України на знаки для товарів і послуг «BLACK JACK» та «БЛЕК ДЖЕК». Спір розпочався ще у 2017 році, коли компанія Jack Daniel’s звернулася до Господарського суду м. Києва з позовною заявою про визнання недійсними охоронних документів, базуючись на раніше зареєстрованому та відомому в усьому світі знаку «JACK DANIEL’S». Справа розглядалась судами неодноразово.

Встановивши схожість відповідних знаків та можливість введення спірними знаками в оману, Господарський суд м. Києва у 2018 році задовольнив позовні вимоги позивача. Північний апеляційний господарський суд погодився з цими обставинами, однак відмовив у задоволенні позову у зв’язку з пропуском позивачем строку позовної давності.

Скасовуючи постанову суду апеляційної інстанції, Верховний Суд зазначив, що початок перебігу строку позовної давності для звернення до суду з таким позовом не може автоматично збігатися з датою публікації відомостей про реєстрацію знака.

Представництво інтересів Jack Daniel’s в українських судах забезпечувала команда «Дубинський і Ошарова» у складі партнерів Антона Коваля та Вікторії Сопільняк, адвоката Миколи Коваля, помічника адвоката Гіоргія Габелія під керівництвом керуючого партнера Михайла Дубинського.