Новини ринку, 14 Липня (Вівторок)

«Ілляшев та Партнери» виграли у Верховному Суді справу проти АМКУ

Команда практики антимонопольного права ЮФ «Ілляшев та Партнери» відстояла інтереси провідного українського фармацевтичного виробника «Біофарма» у справі про нібито порушення законодавства про захист економічної конкуренції на загальнодержавному ринку імуноглобулінів.

У липні 2019 року АМКУ ухвалив рішення № 526-р у справі № 143-26.13/68-18/91-13 про порушення ПрАТ «Біофарма» і ТОВ «ФЗ «Біофарма» законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Через нібито застосування у рівнозначних договорах з оптовими покупцями лікарських засобів різних термінів відстрочення оплати за продукцію на ФЗ «Біофарма» було накладено штрафи.

З метою захисту інтересів клієнта ЮФ «Ілляшев та Партнери» оскаржила рішення АМКУ до суду. Юристи компанії представляли інтереси ФЗ «Біофарма» на всіх стадіях судового розгляду аж до Верховного Суду. У результаті постановою Верховного Суду від 9 липня 2020 рокув судовому спорі було поставлено крапку: Верховний Суд підтвердив законність дій фармацевтичного виробника і скасував рішення про накладення штрафних санкцій, погодившись із рішеннями, ухваленими раніше першою та апеляційною інстанціями.