Новини ринку, 8 Вересня (Вівторок)

Голова Господарського суду Київської області Павло Горбасенко: «Суд надає лише справедливість і тільки у передбачений законом спосіб»

У КВЦ «Парковий» відбулась друга міжнародна конференція «Dialoge about justice – 2». Зустріч проходила онлайн в режимі Skype-зв’язку між Києвом та Брюсселем. У заході взяли участь представники законодавчої, судової гілок влади, експерти та правники з України та країн Євросоюзу.
Одним із найгостріших питань, що обговорювалось під час конференції, був вплив зовнішніх факторів на правосуддя в Україні. А саме – залучення іноземних громадян і громадських активістів до оцінки і відбору суддів. Цей інструмент став досить неоднозначним в українських реаліях, про що наголосив Павло Горбасенко – голова Господарського суду Київської області, зауваживши, що окремі громадські активісти привласнили право доносити до західних партнерів інформацію про стан справ в Україні, і це неправильно. Він зазначив, що громадський контроль повинен бути, але він не має вирішувати за суд, що є справедливим, а що ні.
«Ніхто без вироку суду і належних підстав не має звинувачувати інших людей, зокрема суддів. Недовіра суспільства народжується саме там, де існує монополія на правду у тих, хто переслідує власні інтереси», – додав суддя.
Також Павло Горбасенко констатував, що системно здійснюється приниження авторитету судової влади в цілому та знецінення справедливості, яка щодня продукується судами.
«Суд не супермаркет, і тому ти не можеш отримати тут все, що хочеш, одразу і у будь-який спосіб. Суд надає лише справедливість і тільки у передбачений законом спосіб», – резюмував Павло Горбасенко.