Новини ринку, 23 Квітня (Понеділок)

Schoenherr консультуе АГРАНА з питань створення спільного підприємства з Райффайзен Варе Австрія

Центрально-європейська юридична фірма Schoenherr виступила юридичним радником АГРАНА Бетайлігунс Актієнгезельшафт (АГРАНА), акції якої котируються на Віденській фондовій біржі, з питань злиття їх дочірньої компанії АГРАНА Джус Холдинг ГМБХ, що спеціалізується на виробництві концентрованих соків з компанією Іббшталер Фрут Австрія ГМБХ, що належить Райффайзен Варе Австрія Актієнгезельшафт (РВА).

4 квітня 2012 року Європейська Комісія схвалила угоду зі злиття, яка приведе до створення спільного підприємства. Фактично, дане рішення є необхідною вимогою виконання умови антитрастового законодавства для укладення угоди, яку планується завершити на початку червня 2012 року. Штаб-квартира нової компанії Іббшталер АГРАНА Джус ГМБХ знаходиться в Кроллендорфе, Австрія. Також компанія має 14 промислових підприємств в сімох країнах Європи та в Китаї, у тому числі, одне з найбільших – в Україні.

Річний дохід Іббшталер АГРАНА Джус складе близько 350 млн. євро. Основний вид діяльності - це виробництво фруктових концентратів, фруктових пюре і натуральних ароматизаторів, що використовуються для виготовлення сокової продукції.

Юридичний супровід угоди з боку АГРАНА здійснила група віденських юристів під керівництвом партнера практики корпоративного права / злиття і поглинання Крістофа Ліндінгера і адвоката Георга Перковіча.

Над проектом також працювали партнери практики конкурентного права Ханно Воль-ман, Фолькер Вайс, і Крістоф Хайд. Офіси Schoenherr в Хорватії, Сербії, Туреччині і Україні залучалися до роботи над угодою, надаючи консультації з правових питань юрисдикцій цих країн. Павло Грушко, Партнер (Київ), керував процессом отримання дозволу Антимонопольного комітету України, Денис Ситник, Партнер (Київ), надавав консультації з регуляторних питань і питань нерухомості.

Специфіка угоди полягала в тому, що вона була складною не лише з точки зору корпоративного права, але і з точки зору дозволів на концентрацію. Створювана компанія стане найбільшим в Європі виробником яблуневих концентрованих соків.

Окрім отримання дозвільних документів в Брюсселі, юристи Schoenherr здійснили аналіз поширених в світі регулятивних вимог до операцій зі злиття, і забезпечили отримання відповідних дозволів, включаючи Хорватію, Македонію, Росію, Сербію і Україну, а також Швейцарію і Туреччину. У всіх країнах регулятори надали дозвіл на проведення угоди злиття.

Юридичний супровід проекту з боку РВА здійснювала ЮФ bpv H?gel.