№04 Квітень 2012 року → У вільний час

Стиль: Future in the Past

Ніка ГЛАЗУНОВА

Український тиждень pret-а-porter Ukrainian Fashion Week відзначив ювілейний, тридцятий, сезон

Ukrainian Fashion Week відсвяткував 30 сезон. За цей час він став надійною платформою, де вітчизняні дизайнери здобувають ім’я та закладають фундамент успішного бізнесу. Протягом 29 тижнів моди подіум UFW приймав найяскравіших дизайнерів України та світу. 30 сезонів — це 15 років. У вимірі людського життя — важкий вік, період дорослішання. UFW та українській моді в цілому є що підсумувати. Обрання локацією елегантної споруди Мистецького Арсеналу дало можливість представляти колекції ювілейного UFW у розкішному середовищі.

У шоу брали участь відомі українські дизайнери, зокрема Лілія Пустовіт, Вікторія Гресь, Світлана Бевза, Анна Бублик, Тетяна Земська та Олена Ворожбит, Лілія Літковська, Віктор Анісімов, Наталя Каменська, Олеся Кононова, Андре Тан, Серж Смолін, Олексій Залевський та інші. Почесними гостями UFW були топ-модель Джі Діенг — володарка найдовших у модельному світі ніг, — а також засновник бренду Kenzo Кензо Такада.

У пошуках точки відліку

Відкривала покази Лілія Пустовіт, чиє невелике ательє за цей час перетворилося на успішну компанію. Сьогодні модний бізнес Лілії — це не лише набір швацьких машинок і розкрійний стіл, але й точки продажів в Україні, ближньому і далекому зарубіжжі, іменна лінійка взуття, відомий логотип. На створення представленої колекції Лілію Пустовіт надихнула Кенія, де модельєр спостерігала за левами і знайомилася з плем’ям масаїв. Найефектніший елемент колекції — складний авторський принт на тканині. Лейтмотив українського тижня моди можна виразити в англійському словосполученні Future in the Past, що перекладається як майбутнє в минулому. Минуле в новому прочитанні панувало на подіумі цього сезону. У важкі часи людство прагне повернутися до витоків. Мода — явище соціальне, і дизайнери завжди чуйно реагують на зміни настроїв суспільства. Основна ідея багатьох колекцій полягала в жіночності, м’якості і навіть відвертій сексуальності, але неагресивній.

Бачення корифеїв

Вікторія Гресь звернулася до образу причепуреної панночки строгої вдачі та смаку, і, незважаючи на провокаційний заголовок «Венера в хутрі», колекція вийшла добропорядною. Федір Возіанов сконцентрував увагу не на поетичній алхімії образів, а на алгебрі, геометрії та фізиці — силуеті, пропорціях і кольорах. Світлана Бевза, чиє атмосферне камерне шоу в Шоколадному будиночку завершило перший день XXX UFW, теж дотримувалася чистоти і простоти форм. На створення колекції дизайнера надихнула кішка. Це чи не перший випадок, коли прихильниця архітектурних абстракцій Світлана Бевза звернулася до живої природи. Щоправда, обігравши тематику в звичному для себе ключі — холодних шовках з кольоровим принтом гладкого хутра та масивній біжутерії. Анна Бублик, для якої участь у Тижні моди стала двадцятою у кар’єрі, представила колекцію, створену під враженням від моди епохи 30-х.

Осяяння молодих

На тижні моди вже традиційно відкривали нові імена — колекції молодих дизайнерів були представлені в рамках проекту New Names. Дизайнер Жан Гріцфельдт присвятив свою колекцію сильній жінці. The Black Unicorn — своєрідна ода сильній жінці, яка ховає свою ніжну суть за середньовічною бронею щоденних обов’язків, бізнес-планів, побутової рутини. При цьому вона примудряється бути приголомшливою господинею та успішним лідером, основоположним стрижнем зі злегка презирливим поглядом на минулі досягнення, але з прагненням граційною ходою рухатися тільки вперед. Людмила Кісленко показала колекцію суконь вінтажних відтінків — ніжні вершково-кавові кольори. Створюється ілюзія, що ці сукні мають свою таємницю, історію любові, яку вони пережили разом зі своєю власницею. Настя Суханова — молодий дизайнер з великим майбутнім — також звернулася до першооснови. Етнічна тема — привід звернути увагу суспільства на історичну пам’ять. Колекція в цілому викликала захоплення талантом майстра. Уміння зробити річ розкішною, користуючись при цьому базовою класичною палітрою і фольклорними вишивками, — тонке почуття стилю та міри.

Ольга Жукова представила колекцію, що нагадує стиль Арт-деко, який був популярним у кінці 20-х — початку 30-х років XX сторіччя: чітке розмежування кольору, стримані фактури, чистий крій. Гра на конт­растах і вдале використання червоного кольору створили враження строгості і привабливості одночасно. Лариса Лобанова запропонувала не лише жіночі образи, але й чоловічі, створені в парі з Валерієм Топалом. Молоді інтелектуали, люди майбутнього, котрі пам’ятають своє минуле, — образи, що є основою колекції. При цьому жіночі образи дуже романтичні — довгі сукні в поєднанні зі шкіряними поясами в ніжних пастельних тонах. Також свою колекцію представила Ольга Альонова — дружина футболіста Олександра Шовковського. Вона для своїх нарядів обрала довжину «міні» і яскраві кольори. А основою для колекції став шовк, з якого дизайнер пошила брюки та сукні. «Жінка буває різною, що ми і прагнули передати», — прокоментувала свою колекцію дизайнер.

Мода, культура, мистецтво, спорт…

У рамках ювілейного Ukrainian Fashion Week відбувся грандіозний проект EuroFashion. Яскраві та незабутні покази 16 європейських дизайнерів — представників країн — учасниць чемпіонату Європи з футболу — поєднали моду, культуру, мистецтво, спорт і музику. Світ ще не бачив, щоб культура, мода та спорт так щільно сплелися в єдине ціле, як під час 30 Українського Тижня Моди. Мода — невід’ємна складова культури, мистецтва і спорту. Кожній культурі притаманна власна мода. Кожна мода віддзеркалює власне мистецтво. Кожен спорт породжує власну моду. Організаторам Ukrainian Fashion Week вдалося зрозуміти цю формулу, і вони поєднали всі її складові у безпрецедентному для світу моди проекті, присвяченому як моді, так і футболу. У показах взяли участь такі дизайнери: Ivan Mandzukic (Хорватія), Pavel Brejcha for Oldschool (Чехія), Yiannos Xenis (Греція), La Mania (Польща), Maria Gambina (Португалія), Ida Sjostedt (Швеція), Joanne Hynes (Ірландія), Viktoriya Andreyanova (Росія), Agatha Ruiz de la Prada (Іспанія), Annette Gortz (Німеччина), Meme t’aime (Франція), Carta e Costura (Італія), Elise Kim (Нідерланди), Anne Sofie Madsen (Данія), Philip Colbert (Англія), Ірина Каравай (Україна).

-->