Подія: Зробити ринок

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Говорити про ефективний ринок електроенергії Україна зможе після приєднання до європейського ринку та запровадження міжнародних стандартів

2019 рік ознаменувався запуском нового ринку електроенергії та виходом на арену нових гравців у сфері державного управління. Утім, за словами експертів, говорити про ефективний ринок електроенергії зможемо після приєднання України до європейського ринку та запровадження міжнародних стандартів і нормативів. Про це йшлося 13 листопада 2019 року в ході IV Legal Energy Forum — традиційного заходу газети «Юридическая практика». Генеральний партнер форуму — Asters, експертний — АО Arzinger.

Спікери відзначали, що запорукою ефективного ринку електроенергії України є усунення фінансової неузгодженості, упорядкування тарифів та виключення перехресного субсидіювання. Також доповідачі акцентували увагу на тому, що великі світові компанії поступово переходять на відновлювальні джерела енергії, а саму галузь експерти назвали найдемократичнішою за духом та змістом. Що стосується України, то у 2019­му «зелені» проєкти привабили понад 2 млрд доларів інвестицій. Проте спостерігається й негативна тенденція: вже сьогодні юристи констатують зменшення кількості угод у цій галузі — інвестори йдуть з українського ринку через нестабільну ситуацію.

-->