Тема: Соціальна ініціатива замість гучної вечірки

Альона ОНИЩЕНКО,
директор відділу маркетингу і розвитку Sayenko Kharenko

Виклик

У 2019 році Sayenko Kharenko святкує 15­річчя. Ми довго думали, як краще відсвяткувати, перебрали всі можливі варіанти і зрозуміли, що жоден із очевидних форматів нам не підходить. Ми шукали ідею, що зможе якнайкраще відобразити наші цінності, шукали нові та свіжі формати. Ми хотіли більшого, аніж просто урочистого прийому для клієнтів, партнерів і колег по ринку із зірковим спікером, надихаючими промовами і проголошенням гучних цифр наших перемог. Ми прагнули чогось більшого — спробувати трансформувати свідомість суспільства, спонукати сучасних українців до переосмислення, залучити до обговорення, зацікавити і надихнути. Ми перебрали багато ідей та вирішили, що все ж таки хочемо розповісти про те, на чому знаємося найкраще, про те, з чим щодня стикаємося у своїй професійній діяльності.

 

Рішення

Тож ми вирішили створити перший в Україні квест­музей «Сила підпису» та показати, як один підпис здатен змінити життя людей, держав і цілого світу. Адже сьогодні ми є свідками того, як мільйони людей, не замислюючись, щодня ставлять «галочку» в соціальних мережах та на різноманітних сайтах, надаючи право третім особам отримати будь­яку інформацію про своє життя.

Головна мета проєкту — в інтерактивному форматі розповісти про важливість підпису та розвіяти міф про те, що «мій голос нічого не вирішує».

 

Реалізація

Проєкт «Сила підпису» поєднує два різних формати. З одного боку, це захоплюючий квест. З іншого — експозиція, на якій можна побачити унікальні експонати, багато з яких ніколи раніше не виставлялися публічно. Через інтерактиви та загадки відвідувачам пропонують дізнатися про найцікавіші історії підписів, що змінювали світ та Україну, і замислитися про те, наскільки відповідально ми ставимося до свого підпису сьогодні. Проєкт об’єднує гру, захоплюючу подорож, історію та роздуми про майбутнє.

«Сила підпису» складається з п’яти тематичних зон, чотири з яких квестові: Світ, Україна, Людина та Цифра. У кожній зоні відвідувачу потрібно розгадати окрему загадку. Знайти місце, де людина вперше в історії залишила підпис. Розшукати найвідоміший фейковий документ в історії України. Знайти на картинах підписи, заховані видатними художниками. І все це через інтерактив! Від азбуки Морзе до фарби, що проступає на стіні від дотику теплих долонь.

П’ята зона квест­музею — історична реконструкція подій, що сталися у грудні 1991 року, коли лідери України, Білорусі та Росії зібралися у Біловезькій Пущі, щоб своїми підписами поставити крапку в історії Радянського Союзу і розпочати нову історію — історію незалежних країн, серед яких — і Україна. Проте навіть у цій зоні на відвідувачів чекає багато інтерактиву: можна спробувати себе в ролі учасників тих подій, разом із журналістами вирушити на пошуки оригіналу Біловезької угоди, поставити запитання безпосереднім учасникам тих подій — Леоніду Кравчуку та Станіславу Шушкевичу — і порівняти їхні відповіді.

 

Результат

Спочатку ми планували, що проєкт триватиме лише три тижні — з 29 листопада по 15 грудня. Менш ніж за три тижні квест­музей відвідали понад чотири тисячі відвідувачів. Ми отримали сотні схвальних відгуків, а ще стільки ж запитів з проханням продов­жити роботу квест­музею чи організувати турне містами України!

Тому ми вирішили продовжити роботу квест­музею. Проєкт триватиме до 29 грудня, проте ми вже можемо оцінити його результати. Звісно, ми розраховували на успіх, проте реальність перевершила всі наші найсміливіші очікування.

«Сила підпису» — наш внесок у побудову свідомого суспільства та майбутнє України.

-->