Тема: Ознаки пріоритету

Анастасія ЖУЛІНА,
директор з маркетингу та PR ЮФ Evris

Завжди добре озирнутися та проаналізувати, що ж такого цікавого і трендового було використано за рік. Тож виділю три основ­них напрями PR, які були в нашому радарі цього року:

 

1. PR та контент­маркетинг — друзі назавжди

Одна з найважливіших змін, яка відбувалася в суспільних відносинах протягом багатьох років, — зміна підходів до просування бренду, а саме — відхід від самореклами. Так, ваша робота все ще полягає в просуванні бренду, але це також для того, щоб знищити бар’єри недовіри та дати шанс вашій аудиторії знайти зв’язок з вами. Цього року, щоб охопити свою аудиторію, потрібно було зробити більше, ніж кричати найгучніше. Ми вчилися доставляти цінність.

І тому галузь продовжуватиме бачити дедалі більшу відповідність контент­маркетингу. Контент­маркетинг завжди стосувався використання контенту для навчання, залучення та доставляння цінності аудиторії. Оскільки це стає більш важливим пріоритетом для PR, їм потрібно буде тісніше працювати разом. Зрештою, саме PR позитивно позиціонує ваш бренд в очах ­аудиторії, яка важлива для вас, а контент­маркетинг — це те, що перетворює цю репутацію на прибуток.

 

2. Особистий брендинг для лідерів — пріоритет № 1 в PR

Зв’язки з громадськістю — це те, як люди у вашій аудиторії бачать ваш бренд. З кращого чи гіршого боку, це сприйняття залежить тільки від людей, які керують вашою компанією. Таким чином, те, як ваші ключові працівники та керівники фірм «орендують» самі себе, тобто персоналізують себе в соціумі, відіграє велику роль у тому, як ваша аудиторія підключається до вашого бренду та довіряє йому. Як результат, лідерство (вплив на ­аудиторію) та особистий брендинг стали важливими функціями сучасних PR­команд.

Як згадувалось вище, PR та контент­маркетинг усе більше і більше вирівнюються на одній площині, і це ще один конкретний приклад, коли таке накладання корисне. PR­команди мають бути готові працювати разом із маркетингом, щоб допомогти ключовим працівникам створити контент, який побудує їх лідерство та долучить їх до своєї аудиторії.

 

3. Втрата довіри до ЗМІ буде постійним викликом

Заробляти довіру стає все важче і важче, а втратити її ніколи не було простіше. У дослідженні «Барометр довіри Едельмана 2019» було встановлено, що довіра знижується в усьому світі — і вперше засоби масової інформації є найменш надійною установою. Соціум упродовж року змінював або, простіше кажучи, переключав свою довіру на відносини, що перебувають під їх контролем, насамперед до їх роботодавців. У всьому світі 75 % людей довіряють «моєму роботодавцю» робити те, що правильно, значно більше, ніж громадським організаціям (57 %), бізнесу (56 %) та ЗМІ (47 %).

Це, вочевидь, ускладнює роботу PR­лідерів. На щастя, той самий звіт показав, що довіра зростає в одній важливій галузі: до експертів. Насправді довіра до технічних експертів, керівників та успішних підприємців зросла з 2017 року. Водночас, коли довіра настільки крихка, всім у PR та комунікаціях важливо знати та зрозуміти, кому з лідерів думок схильна довіряти саме їх цільова аудиторія.

Як і кожен аспект комунікації, зв’язки з громадськістю постійно розвиваються, і шляхи досягнення, залучення та побудови довіри до аудиторії, які мають найбільше значення для вас, потрібно продовжувати.

-->