Подія: Кримінальне чтиво

Сергій РУЖЕНЦЕВ

Україна продовжує реалізацію антикорупційної реформи, щоб підняти свій інвестиційний рейтинг, та найбільш суттєві зміни відбудуться після прийняття нового Кримінального кодексу

Про це говорили учасники II Міжнародного кримінально­правового форуму.

Міжнародний кримінально­правовий форум, що відбувся 29 липня ц.р. уже вдруге, зібрав представників юридичного бізнесу та фахівців у галузі права державного сектору, щоб озвучити останні тенденції цієї сфери. Подія, організована видавництвом «Юридична практика», стала можливою за сприяння генерального партнера заходу АО AVER LEX, спеціалізованого партнера — ЮФ EQUITY та экспертного партнера — ЮК VB PARTNERS.

Учасники обговорили антикорупційну реформу та її результати, останні законодавчі зміни, їх негативні та позитивні аспекти. Зок­рема, щодо контролюючої функції парламенту, яка може дозволити останньому не тільки реалізовувати свої повноваження як законодавчому органу, а й стежити за виканням постанов.

Йшлося також про роботу Вищого антикорупційного суду, на який сьогодні покладаються великі надії громадян, питань завершення конкурсу на посади прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що має на меті поліпшити роботу антикорупційних органів. Говорили і про статус викривачів, відповідальність за порушення їхніх прав в адміністративному та кримінальному порядку, міжнародний досвід у цьому питанні. Основною подією в кримінально­правовій сфері називалось введення змін до більш ніж 330 статей кримінального законодавства, у тому числі і з введенням інституту кримінальних проступків. Також торкнулися і проблем у роботі слідчих суддів, які виступають сьогодні авангардом кримінального процесу, аналізуючи рішення про відсторонення від посади, прийняті за підсумками різних клопотань. Не обійшли стороною і зав­жди «гарячі» питання обшуків, ризиків та варіантів захисту під час позапланових перевірок податкових органів, призначених за рішенням слідчого судді в межах кримінального процесу, особливості роботи адвокатів, проблеми кримінальних проваджень тощо. Тема негласних слідчих (розшукових) дій, випадки передачі інформації в ході їх здійснення, особливості зняття інформації з електронних інформаційних систем, особливості затримання, специфіка та проблеми оскаржень також не залишились поза увагою спеціалістів.

Крім того, були озвучені дані робочої групи по новому Кримінальному кодексу України, загальна частина якого складатиметься з трьох книг: про кримінальний закон, про злочин та про кримінально­правові наслідки. А особлива частина з п’яти книг торкатиметься злочинів проти людства, проти суспільства, проти власності та нормальної господарської діяльності, злочинів проти держави, проти міжнародного права та міжнародного правопорядку.

Приділили увагу й питанню позицій України в рейтингу легкості ведення бізнесу (EDBI), його впливу на інтерес інвесторів до країни та заходам, необхідним для зміни ситуації на краще. Адже продовження антикорупційної реформи та майбутні новації у кримінальному праві суттєво цьому сприятимуть.

-->