Репортаж: У секторі захисту

Сергій РУЖЕНЦЕВ

Від ризиків унаслідок «ковіду» та корпоративних конфліктів до налагодження державно-приватного партнерства та прозорості бізнесу для інвесторів — цілий спектр найрізноманітніших питань обговорили учасники вересневого IV Міжнародного форуму із захисту бізнесу

Захід, організований видавництвом «Юридична практика» 9 вересня ц.р. за підтримки генерального партнера АО AVER LEX, експертного партнера ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери» і стратегічного партнера ЮФ EQUITY, зібрав провідних фахівців з корпоративного права, які спробували охопити ключові питання практики.

Обговорили, зокрема, вже традиційні питання загроз для економіки, політики й екології в умовах «ковід», регулювання та дозволи, взаємодію бізнесу і держави, шляхи вирішення корпоративних конфліктів, кібербезпеку. Торкнулись і новел Верховного Суду. Присутня на заході секретар Судової палати з розгляду справ з корпоративних спорів, корпоративних прав і цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ганна Вронська зазначила, що корпоративні спори розглядаються винятково господарськими судами за місцем знаходження підприємств. А пріоритет уставу ТОВ над законом про ТОВ, який діяв на початку року, відтепер не застосовується, оскільки не відповідає новому законодавству. Також на Форумі йшлося про відповідальність менеджменту перед акціонерами, договірні запобіжники корпоративних конфліктів, типові помилки у розрізі кримінальних проваджень та захист власників від недобросовісного менеджменту, ризики маніпулювання питаннями екологічної безпеки та захист інтересів держави, контроль ризиків та збереження репутації. Звісно, не обійшлось і без теми рейдерства, захисту активів та виходу вітчизняного бізнесу із «сірої зони» для того, щоб стати більш зрозумілими і безпечними для іноземного інвестора.

-->