Репортаж: Добра чесність

Сергій РУЖЕНЦЕВ

V International Compliance Forum — традиційний майданчик для професійної дискусії експертів з різних сфер бізнесу і влади — вкотре порушив завжди актуальні питання доброчесності бізнесу, фінансового моніторингу, особливостей форензік і корпоративних розслідувань

Захід, організований видавництвом «Юридична практика» за підтримки UNIC — Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнсу, вже вп’яте зібрав провідних фахівців цієї практики.

Доброчесність бізнесу — міф чи реальність? Це одне з перших питань, з пошуку відповіді на яке розпочався V International Compliance Forum. У ході обміну думками учасники дізнались, зокрема, про діяльність департаменту запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК), яке сьогодні фактично покликане визначати правила гри у сфері антикорупційного комплаєнсу.

Не оминули в дискусіях і гострі питання ризик­менеджменту у взаєминах бізнесу та державних органів. Адже тиск на бізнес з боку держави є однією з найбільш кричущих проб­лем. Учасники дискусії зазначили, що роль комплаєнс­офіцера виходить на новий рівень та стає все більш затребуваною на ринку. Тим більше, що міжнародні організації на сьогодні розробили значну кількість стандартів і рекомендацій у цій сфері (аналіз ризиків у компанії, політики щодо подарунків та підтримки політичних практик, ризик­менеджменту). Тож про них, про моніторинг (зокрема, з боку OECD) та механізми залучення компаній до відповідальності також точились цікаві розмови між фахівцями. Торкнулись також питання екстериторіального законодавства, такого як FCPA і UK Bribery Act. Звісно, учасники форуму ознайомились також і з особливостями комплаєнс­політики в окремих галузях, зокрема банківського ринку, телекомунікаційного сектору, авіації та логістики. Обговорили специфіку розслідувань і форензік у корпоративному секторі. Не залишили без уваги і практичні нюанси комплаєнсу як інструменту отримання конкурентної переваги.

У підсумку учасники форуму дій­шли висновку, що комплаєнс — це наша нова реальність. Уже сьогодні в Україні є кейси, що демонструють ситуації, коли дотримання стандартів доброчесності сприяє підвищенню ефективності бізнесу, зниженню собівартості продукції і, як наслідок, підвищує конкурентоспроможність українських виробників та їх інтеграцію в глобальну економіку.

-->