Проза життя: Правила життя Амінат Сулейманової

Амінат Сулейманова — адвокатка з більш ніж 20­-річним стажем практики, яка спеціалізується на захисті інтересів клієнтів у міжнародних арбітражах. Свого часу вона стала першою з юристів від України, хто отримав членство Міжнародної академії сімейного права (IAFL), а її кейси у цій практиці для багатьох на сьогодні залишаються взірцем успіху. Щороку Ukrainian Law Firms (A Handbook for Foreign Clients) незмінно називає її серед лідерів юридичного ринку України у сфері міжнародного права, її запрошують виступати на конференції та майстер­класи провідні асоціації та організації юристів, у тому числі іноземні. Протягом 2008–2009 років пані Амінат також обіймала посаду віцепрезидентки Асоціації правників України. Не будемо перераховувати всі здобутки нинішньої керуючої партнерки AGA Partners, а дізнаємось деякі секрети та особливості її успіху


Людські стосунки — це передусім намагання ефективної взаємодії задля досягнення інтересів кожного. Стосунки мають будуватись на принципах взаємної поваги, толерантності та неприпустимості нав’язування чи примусу. Головне тут — зберігати себе та не руйнувати іншого. Взаємне інтелектуальне та культурне збагачення — ось найкраще в спілкуванні.

 

Найпоширенішими причинами конфлікту є впевненість у власній правоті і небажання забути про свою точку зору та спробувати почути іншого. Ми всі занадто захоплюємось собою. Якщо взяти за правило ніколи не сперечатись та уникати конфліктів, то життя відкривається як світ, сповнений чудес, відкриттів, муд­рих та глибоких людей. Варто лише спробувати.

 

Найприємніший спогад дитинства — коли батьки забирають тебе з дитячого садочка під час денного сну. Усіх вкладають, а тебе неочікувано забирають додому посеред дня.

 

До мене звертаються, як правило, коли є потреба в пораді, яка більша за просто юридичний висновок. У мене невелика кількість клієнтів, яких я супроводжую особисто. Завжди працюю над розв’язанням складних та багатоелементних справ, де стає у пригоді не лише моя кваліфікація, а й досвід та особисті якості.

 

Ставитись до клієнта потрібно з повагою та щирим бажанням бути корисним, допомогти. Дуже правильним є термін, що використовується в адвокатській діяльності, — надання юридичної допомоги. Саме допомоги, а не просто інформації, консультації тощо. Ми маємо бути корисними й намагатись змінювати на краще життя тих, хто до нас звертається.

 

Моя команда — це моє найкраще надбання в професії. Щиро захоплююсь тими, з ким працюю. Мені завжди є чому повчитись навіть у наймолодших членів команди. Окрім того, що всі «наші» — дуже круті юристі, вони глибокі та цікаві особистості. Можу розмовляти годинами з кожним із них, і це спілкування — безцінне.

 

Обираю своє оточення за головним принципом — я маю рости та розвиватись у спілкуванні з цими людьми. Мені має бути цікаво.

 

Успіх для мене — це можливість жити тим життя, про яке мрієш. Бути в гармонії з собою та зовнішнім світом. З радістю зустрічати як будні, так і вихідні. Успіх — це, звичайно, і визнання, і нагороди, і гарна репутація. Успіх надає більше можливостей для реалізації і загалом це хороша штука.

 

У людських стосунках найголовніше — завжди пам’ятати, що всі люди рівні. Немає нічого гіршого за снобізм та відчуття власної величі.

 

Життєвої енергії мені надають подорожі, з якими зараз туго. Намагаюсь подорожувати думками.

 

Любов — це бажання віддавати, коли добробут іншого вище за свій. Це не є природа. За природою ми маємо виходити з власних інтересів і турбуватись про власне життя й безпеку, проте саме любов робить це диво, коли всупереч інстинкту самозбереження ми віддаємо, турбуємось і ставимо чиїсь інтереси вище за свої. Любов завжди в діях. Любов — це батьки, які ладні зробити все заради дітей; це друзі, які можуть полишити справи або теплу постіль о третій ночі та приїхати, коли ти їх кличеш; це колеги, які візьмуть твою роботу на себе, щоб ти міг піти раніше у важливих особистих справах; любов у тому, щоб встати на годину раніше та приготувати сніданок. Прояви її різні, проте суть завжди одна.

 

Найбільше моє захоплення — мистецтво. Живопис, музика та архітектура — моя пристрасть.

 

Своїх близьких ціную понад усе. Немає нічого важливішого за родину.

 

У людях ціную порядність, почуття гумору та мудрість.

 

Мрію коли­небудь написати книгу про справи, що були в моєму професійному житті. Проте ця мрія нездійсненна. Адвокатська таємниця не має терміну придатності.

 

Тим, хто розпочинає професійний шлях, пораджу: будьте відповідальними, завжди думайте про майбутнє, розвивайтесь, багато спілкуйтесь з колегами та головне — ніколи нічого не бійтесь.

 

Усе буде добре… «Everything will be okay in the end. If it’s not okay, it’s not the end». John Lennon.

 

У новому році все буде добре!

-->