Тема: Доповнена рекламність

Ольга ЛЯТІНА,
PR-директорка Pavlenko Legal Group

«Сьогодні в тренді простота та зрозумілість, обрамлені красою»

Маркетингові тренди підхоплюють усі бізнеси або окремі, а на гребені хвилі опиниться той, хто здатен іншими очима подивитися на свій бренд, трансформувати його під запити нової реальності

Сьогодні нам смішно читати штучні відгуки клієнтів на сайтах компаній. Нас обурюють численні повідомлення та поштові розсилки з товарами, якими ми не фцікавилися та ніколи не зацікавимося. Ми відчуваємо неповагу до себе та свого інтелекту, коли нас «годують» неякісними текстами, написаними роботами для роботів. Токсичне бажання бренда бути всюди нівелює бажання з ним комунікувати. Реклама повин­на стати нативною, елегантною, ненав’язливою. Тільки в такому випадку вона не приречена на провал та знецінення бренда.

Головні тренди 2020 року — це корпоративна соціальна відповідальність, турбота про психологічне здоров’я, персоналізація, якісний та простий контент, зручний UX/UI дизайн. Тож розгляньмо ці складові детальніше.


Епоха КСВ, pro bono та цінностей

Сьогодні бізнес не може існувати без філософії, так само як і людина. Відчувати власну відповідальність перед суспільством. Щиро захоплюватися справою, якою займаєшся. Робити для світу трішечки більше, ніж може здаватися можливим. Отримувати задоволення від того, що працюєш в колі однодумців. Усе це характеризує сучасні підходи до ведення бізнесу. Юридичні компанії все більше виокремлюють корпоративну соціальну відповідальність як вагому частину стратегії. Займатися проєктами pro bono — це не лише престижно, це must have. Так вважають і дослідники національних та міжнародних рейтингів, які приділяють значну увагу КСО та pro bono активності у 2020 році. Водночас ­компанії ­піклуються про емоційний стан своїх співробітників, впроваджують засоби профілактики вигорання, розвивають навички командної гри, навчають співробітників вибудовувати особисті межі.


Турбота про психологічне здоров’я клієнта

Цей тренд червоною стрічкою пронизує весь 2020 рік. Узагалі турбота про клієнта є першочерговим завданням будь-якого розумного та далекоглядного бренда. У 2020 році вона набуває дещо іншого змісту, оскільки в центрі уваги опиняється емоційний та психологічний стан клієнта в контексті пандемії та кризових явищ. Клієнт потребує нашої підтримки, поради щодо виживання бізнесу у нових реаліях, іноді навіть звичайного жарту чи розваги. Звісно, ми витрачаємо час та кошти на створення цих додаткових цінностей, які є безоплатними для клієнта, проте отримуємо його лояльність. Для нашої компанії психологічні інвестиції у відносини з клієнтом є однією зі складових ДНК бренда. Ми завжди намагаємося дати більше, зробити свій цінний внесок у справу клієнта. Це стосується як конкретних бізнес-завдань, так і глобального бачення ведення бізнесу.


User Generation Content

Ми створюємо такий контент, який до вподоби нашому клієнту: він хоче ділитися ним, оприлюднювати свій досвід взаємодії з нами або нашим продуктом. Ми маємо змогу втілити User Generation Content у власну стратегію роботи з соціальними мережами. Наприклад, замість традиційної «юридичної» картинки, що підкреслює наш статус та дає чітке розуміння ситуації, ми використовуємо незвичайний візуал — іноді просто гарний, а іноді — з певним емоційним забарвленням. Проте ця картинка завжди близька та цікава нашому клієнту. Інші способи використання тренда — це декор заходів, особисті подарунки та креативні розсилки тощо.


Instagram

У 2020 році Instagram відкрили для себе навіть ті, хто в нього не вірив та вважав непридатним для «соціальної служби». Таке ставлення до Instagram сформувалося через специфіку вживаного контенту, обмежений хронометраж відеопродуктів, відсутність можливості посилатися на ресурси. Проте саме ці риси зробили Instagram близьким клієнту, своєрідною хронікою його життя, але лайт-версією порівняно з Facebook. Якщо весь світ уже давно в Instagram, то юрбіз рухається в цьому напрямі поступово. Спочатку з’являються акаунти у партнерів юридичних фірм і юристів (або розпочинається активна діяльність на зареєстрованих раніше акаунтах), трохи згодом — ведуть сторінки юридичні бренди. Цей, умовно кажучи, новий для юриспруденції канал слугує платформою для спрощеної комунікації з клієнтом та залучення його у життя бренда.


Інвестиції в UX/UI дизайн

У період пандемії та карантинних обмежень мудро вчинили ті компанії, які інвестували кошти у UX/UI дизайн. User Experience та User Interface — це речі, здатні гарно «запакувати» ваш продукт/послугу, вирізнити з-поміж інших, залишити приємний післясмак. Діджитал крок за кроком підкорює весь світ, а локдауни та обмеження виступають у ролі своєрідного фасилітатора цього процесу. У вигідних умовах опинилися компанії, що вирішили поліпшити та оновити свої вебсайти та застосунки. Сьогодні в тренді простота та зрозумілість, обрамлені красою. Тому на зміну складним сайтам з потужною анімацією та безліччю сторінок приходять прості та функціональні ресурси. На них користувач не розгублюється, досягає кінцевої мети в декілька кліків, отримує естетичне задоволення від взаємодії. Для цього варто використовувати живі, емоційні зображення, в яких клієнт впізнає себе або черпає з них натхнення. Дедалі більше компанії звертають увагу на розмітку сайту, структурованість контенту (марковані списки, іконки), зручну навігацію.


Якісний копірайтинг

Радію, що копірайтинг еволюціонує, набуває високоорганізованої форми життя. Маркетинговим трендом цього та наступного року буде зрозумілий, «олюднений» копірайтинг. Це працює на благо бізнесу та наших клієнтів, оскільки вони віддають перевагу читати прості та зрозумілі тексти. Чимало зусиль у цьому напрямі доклав Google: сьогодні його важко надурити, псуючи тексти десятками ключових слів. Google хоче бачити якісний та гарний текст, який він просуває у видачі, таким чином винагороджуючи нас за виконану роботу. У результаті маємо «гастрономічне» диво — смачний текст, здатний викликати емоцію та довіру. Юридичний копірайтинг — це не змагання, хто використає більше розумних слів в одному реченні. Це змагання, хто більше любить та поважає свого клієнта настільки, що готовий вивчити його рідну мову.


Ситуативний маркетинг

Це спосіб цікаво піднести читачеві новину, важливу для компанії подію чи інший інформаційний привід. При цьому дуже важливо прив’язати подію з професійного життя до певної ситуації, близької широкому колу людей. Результати рейтингів, юридичні перемоги у справах клієнтів, експертні статті — все це можна оприлюднювати в контексті свят, днів тижня, суспільних явищ, погоди чи навіть екранізації улюбленої книги. Паралелі з реальним життям допомагають яскраво та емоційно описати подію, перетворити людину з читача на безпосереднього учасника подій. Тому ситуативний маркетинг та live-time posting є беззаперечним трендом 2020 року: написати контент-план на рік уперед уже не працює. Бренду необхідно не втрачати зв’язок з реальністю та своїм клієнтом.


AR & VR

Доповнена та віртуальна реальність уже давно стала частиною користувацької реальності. AR (augmented reality) — це технологія, за якої нереальні об’єкти живуть у реальному світі та використовуються людиною у звичному для неї середовищі. Чудернацькі маски, які ми застосовуємо у роботі з селфі-камерою, є інструментом створення та розповсюдження User Generation Content. Також AR-технології допомагають користувачеві набувати певного досвіду, отримувати консультацію у незвичний спосіб.

VR (virtual reality) передбачає занурення у штучно створений світ та відчуття нового досвіду, що знаходиться на межі тактильного та цифрового. Найбільш розповсюдженими сферами використання є освіта та розважальна індустрія. Якщо сьогодні AR & VR активно використовують юристи та подекуди бренди, то завтра весь юридичний бізнес буде прикрашати ними свої будні. Такий попит на доповнену та віртуальну реальність можна пояснити, з одного боку, жаданням магії, краси, нових відчуттів, а з іншого — економією часу та коштів на здобуття нових знань, навичок, навіть здійснення мрій. Оскільки весь бізнес тяжіє до гейміфікації, юридичний бізнес не стане винятком.


Сімпліфікація контенту

Компанії, які витрачали значні бюджети на створення професійних відео, можуть зітхнути з полегшенням — цей час минув. Сьогодні в тренді прості відео, зняті на телефон. Ми більше не чекаємо від фотографа ідеальних відретушованих фото, аби зробити пост про захід. Натомість ми беремо в руки смартфон та відшукуємо цікаві живі кадри, оприлюднюємо їх тут і тепер, у режимі реального часу. Тотальна сімпліфікація контенту робить наше життя простим та водночас насиченим.

-->