Преамбула: Цифрова еволюція

Олег ВАЛЕНДЮК,
керуючий партнер АО «БЕНЧЕРС»

Як завжди, читачів нового номера журналу вітає український юрист

Комунікації — основа кожного бізнесу. Сотні годин телефонних дзвінків, тисячі повідомлень та емейлів — це щомісячна норма для кожного адвоката. І кожен обмін інформацією може стати ключовим для розв’язання проблеми. Іноді дуже масштабної та доленосної.

Шаленими темпами відбувається диджиталізація юридичних фірм — ми все активніше освоюємо нові технології, а загроза COVID­19 стимулює до пошуків оптимальної взаємодії з клієнтами онлайн. І все це потребує нових підходів до менеджменту.
Разом із тим одним з ключових питань, які постають саме перед юристами, є питання безпеки.

Закон передбачає механізм захисту спілкування адвоката з клієнтом, надаючи йому статус адвокатської таємниці. Але наскільки дієвий цей механізм? Чи є статус адвокатської таємниці неподоланним бар’єром для правоохоронних органів та комерційних шпигунів?! Звичайно, закон забороняє використовувати таку інформацію як доказ у кримінальному процесі. Проте будувати опонентам стратегію з отриманими таким чином «підказками» легше.Олег ВАЛЕНДЮК, керуючий партнер АО «БЕНЧЕРС»


З урахуванням постійного технічного переоснащення правоохоронців та осіб, які вдаються до комерційного шпигунства, трендом сьогодення стало вжиття заходів захисту від незаконного інформаційного проникнення. Офіси мають бути обладнані сигналізацією та пристроями для запобігання прослуховування, а інформація в ноутбуках повинна базуватись на серверах, розміщених за кордоном. Як тільки ми навчились «захищати» приміщення, COVID­19 перемістив нас у режим «онлайн», і весь офіс на якийсь час розмістився у телефоні. На допомогу прийшли месенджери та засекречені чати з шифруванням повідомлень. Актуальним стало вивчення принципів роботи програмно­апаратних комплексів, які активно використовуються правоохоронцями для вилучення інформації з телефонів, як­то Cellebrite UFED та інші, розуміння їх технічних можливостей та визначення методів протидії.

Це один із важливих аспектів втілення IT­технологій в юридичний бізнес, бо сьогодні саме безпека юридичного бізнесу є однією зі складових його ефективності та прийнятності для клієнта.

-->