Світ: Новини звідусіль

Австралійське Ватерлоо

«Вони зустрінуть тут своє Ватерлоо!» — з такою рішучістю літня жінка Трейсі Енн Хіггінс з околиць Сіднея (Австралія) взялася судитися із забудовником, що намагався скористатися правами поселенців, аби отримати право власності на землю, яка дісталась їй у спадок. За деталями епічної битви в юридичній площині, затамувавши подих, стежило все австралійське передмістя, повідомляє The Guardian. Видання пише, що протягом багатьох років Australian Retirement Holdings використовувала землю родини Хіггінс, яка залишалась порожньою з моменту смерті її бабусі та дідуся у середині 1990­х років, з метою побудувати багатомільонну нерухомість на південному заході міста.

Про те, що «вони не з тією людиною зв’язались», ARH зрозуміли не одразу та спочатку проігнорували претензії власниці. Яка й сама дізналась про свої права лише у 2019 році. Увагу компанії жінка привернула, коли розмістила на території табличку «Приватність. Тримайся подалі» з контактами свого адвоката. Відтоді ARH намагались оскаржити це право, скориставшись рідкісною заявкою до Верховного суду Нового Південного Уельсу, та отримати право власності на її землю через так зване незаконне володіння або право поселенців.

Остання битва за землю точилась чотири дні поспіль — стільки часу жінка разом із адвокатом провели в суді, поки право на сімейну спадщину не було відновлене. «Я повторила би це знову», — підтвердила серйозність своїх намірів пані Хіггінс.

 

2,5 мільйона доларів за викриття порушення

Таку колосальну винагороду Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC)видала особі, яка добровільно надала агентству оригінальну інформацію, що призвела до подальшого розслідування та успішного викриття порушення закону у сфері відповідальності регулятора.

Як пише The National Law Review з посиланням на відповідний документ SEC, викривач «надав інформацію та документи працівникам правоохоронних органів, брав участь у співбесідах з працівниками правоохоронних органів та допомагав співробітникам правоохоронних органів виявити ключових осіб та організації, які дотичні до розслідування». Ця інформація дозволила правоохоронцям зосередитись на розслідуванні дій компанії-порушника та допомогла Комісії заощадити значний час та ресурси.

Кваліфіковані викривачі мають право на грошову винагороду в розмірі 10–30 % коштів, стягнених урядом. SEC виплачує винагороди через фонд, повністю фінансований завдяки грошовим санкціями, які виплачують порушники закону про цінні папери. Додатково Комісія зважує на низку факторів у визначенні точного відсотка для присудження винагороди. Ці фактори включають своєчасність розкриття інформації та ступінь подальшої допомоги, наданої викривачем. Особистість нагороджених відповідно до заходів захисту від помсти, передбачених Законом Додда-Франка, не повідомляється.

-->