Форум: Проти стояння

Експерти з права зустрілись, щоб обговорити низку питань — від кримінально-правових ризиків для бізнесу до його перманентного протистояння з державою

VI Міжнародний форум із захисту бізнесу, організований газетою «Юридична практика» за сприяння генерального партнера АО AVER LEX, експертного партнера ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери» і професійного партнера ЮФ EQUITY, традиційно зібрав провідних експертів для обговорення нагальних проблем права.

Розпочався захід з відкритого інтерв’ю Олексія Бонюка, керівника департаменту кримінально­правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора, співрозмовником якого став Сергій Гребенюк, партнер ЮФ Asters. Правники торкнулись гострих питань механізмів захисту інвестицій, специфіки та ефективності роботи новоствореного Офісу Генерального прокурора, нові процесуальні механізми захисту бізнесу в різних ситуаціях.

А перша сесія за модераторства керуючого партнера АО AVER LEX Ольги Просянюк розпочалась з експертного огляду бізнес­ландшафту України, який набуває поступових змін. Тон дискусії задав заступник Голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов. Він привітав реформи, необхідні для розвитку підприємництва, але, як досвідчений фахівець, звернув увагу на передчасність скасування Господарського кодексу — як це пропонують автори законопроєкту № 6013. Хоча наразі ГК не дає достатньо зручного регулювання підприємцям, суддя закликав звернути увагу на сфери, які наразі регулює нинішній кодекс, та унормувати найбільш актуальні питання в них, перш ніж його скасовувати. Спікери торкнулись також питань процесуального законодавства, системної роботи із захисту бізнесу та дій контролюючих органів. Порушувалися питання інвестиційної привабливості країни, її потенціалу і водночас озвучувались проблеми політичних ризиків, одвічного протистояння бізнесу та влади, ефективності роботи Бюро економічної безпеки, інші системні загрози та виклики.

Детально про кримінально­правові ризики бізнесу йшлося під час другої сесії, модератором якої вис­тупив Тарас Пошиванюк, партнер ЮФ EQUITY, який зазначив, що подібні загрози становлять левову частку роботи адвоката, який практикує у сфері кримінального права. Про проблемні питання, які виникають під час обрання запобіжного заходу підозрюваному, розповів, зок­рема, Костянтин Рибачковський, партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери». Пан Рибачковський зробив порівняльний аналіз старої та нової редакцій КПК України і виділив найбільш важливі моменти, які потрібно врахувати адвокатам. Серед інших питань, які порушували учасники форуму: захист під час арешту майна підприємств, інформаційна безпека юридичної фірми в українських реаліях, практика Верховного Суду стосовно зловживання впливом, кримінально­правові ризики і ризики криміналу від правоохоронних органів.

Про санкції та їх вплив на бізнес йшлося у рамках третьої сесії форуму, зокрема учасники обговорювали питання «Бізнес vs санкції» у форматі HARDtalk. Модератором дискусії був Віталій Сердюк, старший партнер АО AVER LEX, який пожартував, що незабаром країні доведеться вводити нове «санкційне законодавство». Та проблеми тут доволі серйозні: з одного боку, необхідність захищати інтереси держави та конституційний лад, а з іншого — це має бути виключною мірою, а накладення санкцій — правомірним. У цій царині вже сьогодні готуються законодавчі зміни.

Паралельні сесії Форуму експерти присвятили двом темам: антикризовій стратегії ведення бізнесу та захисту активів і протидії рейдерству. А завершився захід обговоренням тенденцій судової практики (зокрема, у транспортній сфері, банківському секторі). Подискутували і щодо позиції та розмірів штрафних санкцій з боку Антимонопольного комітету України, питань витрат на професійну правничу допомогу, а також обговорили корпоративні новели.

-->