Проза життя: Правила життя
Антоніни Пахаренко-Андерсон

Антоніна Павлівна Пахаренко-Андерсон, генеральний директор патентно-правової фірми «Пахаренко і Партнери», безумовний авторитет серед колег-юристів України, жінка-легенда у сфері інтелектуальної власності з невичерпною енергією та наснагою до улюбленої справи, розумна і гарна, яку роки лише красять, а набутий професійний та життєвий досвід дає змогу вирішувати складні клієнтські завдання та вигравати ключові справи у судах в інтересах своїх клієнтів

Зазвичай мій робочий день триває 24/7 — від світанку до заходу й від заходу до світанку. А тому я навіть не можу сказати, коли він починається чи закінчується. Нові запити і завдання від клієнтів «наздоганяють» мене скрізь — на офіційних зустрічах та у відпустці. Активно проходять і різноманітні форуми, тим паче, що під час пандемії коронавірусу спілкування перейшло в онлайн-режим, а тому зустрічі іноді відбуваються в режимі «нон-стоп», коли один захід плавно переходить в інший.

Найбільше мене мотивує та дає наснаги інтелектуальна власність. Я вже говорила колись, що інтелектуальна власність немов наркотик: чим більше її пізнаєш, тим більше від неї залежиш. Мені дуже цікаво займатися цією справою. Та й не тільки мені, бо всі, хто працюють у патентно-правовій фірмі «Пахаренко і Партнери», — ентузіасти інтелектуальної власності, всім цікава ця сфера. Саме тому власну справу розцінюю не тільки як роботу, але і як хобі — ти весь час опановуєш нові знання, берешся за «піонерські» справи, і складні завдання даються легше, бо ти щиро любиш те, чим займаєшся, і отримуєш насолоду від добре виконаної роботи!

Уперше відчуття професійного визнання з’явилось у мене, коли нові клієнти починали розмову зі слів: «Колеги мені вас відрекомендували як фахівця своєї справи, який зможе зробити роботу якісно та в розумні строки».

Мій головний принцип — «Клієнт перш за все!». Коли звертається із запитом клієнт, ми зобов’язані йому допомогти.

Завдячуючи встановленню незалежності нашої держави, я розпочала власну справу, хоча самою сферою ІВ зацікавилась задовго до 1991 року та здобула в середині 70-х другу освіту у галузі патентознавства і винахідництва.

Успіх — це коли клієнт точно знає, до кого звертатися за необхідною послугою на ринку, бо сьогоднішні клієнти добре орієнтуються у кон’юнктурі на юридичному ринку і добре знають, чого хочуть від вас!

Щоб побудувати гарну кар’єру, правникам потрібно весь час здобувати нові знання, розвиватись, бути в авангарді своєї справи, відстежувати актуальні зміни як у законодавстві, так і в суспільстві.

Серед людських якостей ціную відповідальність (свідоме ставлення до роботи, належне, своєчасне та якісне виконання поставлених завдань), працьовитість, виваженість, прагнення до нових знань та здатність до постійного навчання та підвищення своєї кваліфікації.

Командна робота — це об’єднання знань, компетентностей та зусиль команди-однодумців, які готові затриматись до опівночі заради вирішення складної ситуації.

Ключовими проблемами у сфері ІВ сьогодні є закінчення розпочатих реформ — інституційної реформи патентного відомства, судової реформи, в межах якої передбачено створення спеціалізованого суду з питань ІВ, реформи митної системи захисту прав ІВ на кордоні і запровадження сучасних програмно-інформаційних сервісів взаємодії між митниками та правовласниками.

Майбутнє вітчизняної сфери ІВ, на моє переконання, неосяжне, бо сфера інтелектуальної власності і надалі розвиватиметься в Україні та буде об’єднувати в своїх рядах представників юридичних, технічних та гуманітарних спеціальностей, і цей процес уже не зупинити! ІВ — це творчий процес, яким займаються фахівці, для яких це одна з головних складових їхнього життя, а тому успіх гарантований!

Вірю, що поки мені буде цікаво опановувати нові знання, доти залишатимусь сповненою життєвих сил та прагнень.

Кожна людина здатна бути щасливою і жити в гармонії зі світом та собою.

Найвища цінність, як яскраво продемонструвала пандемія, це можливість вільного спілкування, здорові рідні, колеги, друзі, співвітчизники та вся планета.

Коли до мене приходять за порадою, завжди намагаюсь зрозуміти та допомогти.

Життя — це не тільки професія юриста, це улюблена власна справа, близька людина поруч, здорові діти та онуки, цікаві люди та країни.

Вільний час проводжу у подорожах та відпочинку з родиною. І дуже ціную ці моменти родинного спілкування.

Що б я змінила у своєму житті, якби була можливість розпочати життя спочатку, — нічого! Я маю все, що бажала, а якщо захочу нового, то обов’язково зроблю це реальністю!

Найбільшу насолоду отримую від життя, як у відомій пісні «Я люблю тебя жизнь и надеюсь, что это взаимно»!

Усе буде добре, ми повернемося до звичного ритму життя та спілкування і будемо щасливими, наперекір усім пандеміям та негараздам!

-->