№9 Вересень 2021 року → У вільний час

Хобі: У прицілі

Це інтерв’ю, як постріл, — точне, сконцентроване і невелике за обсягом. Однозначно, варте уваги. Юлія Харківська, генеральна директорка Dynasty Law & Investment, розповідає про власне хобі — практичну стрільбу, роль тата і професію

Який вид стрільби про вас? Чому саме цей?

Практична стрільба. На відміну від традиційних стрілецьких дисциплін, практична стрільба будується на принципі балансу трьох елементів: точності, концентрації та швидкості. Інакше кажучи, стрілець повинен вміти не тільки влучати в ціль, але й робити це якомога швидше і точніше. Швидко, точно, сконцентровано — це рецепт переможця, а я дуже люблю перемагати.

 

З чого починалось ваше хобі: у дитинстві з тирів у парках чи вже в дорослому віці? Хто познайомив вас зі стрільбою? Хто дав приклад для наслідування в стрільбі?

Прикладом для наслідування став тато, ще в дитинстві він розповідав про власні спортивні досягнення в стрілецькому спорті, здавалось, що це щось неймовірне та недосяжне. Уперше я прийшла на заняття вже у дорослому віці, як же це захопливо! Здавалось, що я знову і знову переживаю ті самі емоції, що в дитинстві під час розповідей тата, але він постійно наголошував: Сонечко, стрільба — це передусім наполеглива праця та концентрація!

 

Які правила діють у цьому спорті, на що обов’язково мають звертати увагу новачки?

Стрілецька майстерність оцінюється як баланс трьох основних складових:

1. Точність — враховується як кількість очок, що обчислюють за влучання у мішені, і штрафи.

2. Потужність — застосування потужнішої зброї за­охочується більшою кількістю очок, що нараховують за влучання у залікові зони мішеней.

3. Швидкість — враховується як час від стартового сигналу до останнього пострілу.

Для новачків є обов’язкова порада: поводьтеся зі ­зброєю так, ніби вона завжди заряджена.

 

Чи потрібен у цьому спорті тренер?

Так, безумовно. Він пояснить вам такі важливі прості істини та спортивні правила, пояснить техніку та допоможе стежити за дуже важливими деталями, наприклад, правильність хвату, сила натиску на курок, точність прицілу та багато іншого.

 

Як часто ви тренуєтесь? Для цього потрібні окремі приміщення чи підходить тихе місце подалі від людей?

Я тренуюсь двічі на тиждень по дві години. Для занять обираю виключно професійно оснащені тири або полігони.

 

До речі, ваше ставлення до обмеження володіння зброєю: нехай буде як зараз чи можна розширити перелік видів зброї та спростити доступ?

На мій погляд, обмеження щодо володіння вогнепальною зброєю повинні стати суворішими. Ми маємо безліч прецедентів, коли люди обходять закон, перевищують будь­яку необхідність чи дозволену норму і на виході ми отримуємо непоправну шкоду або ж трагедію.

 

Що може бути спільного між юридичною практикою та стрільбою?

Концентрація — максимальна концентрація на кінцевому результаті, на якийсь час світ поруч перестає існувати.

Точність — усі постріли влучають точно в ціль, як аргументи під час проведення судових засідань.

Наполегливість — тут усе просто: щоб бути першим, потрібно наполегливо та старанно відточувати власну майстерність.

Швидкість — у власній юридичній практиці я неодноразово спостерігала, як хвилини сповільнення моїм конкурентам або ж колегам вартували поразки.

-->