Світ: Новини звідусіль

 

Зелений фактор

Напередодні саміту ЄС, присвяченого енергетичній кризі, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зробила заяву перед законодавцями та закликала відмовитися від природного газу та пришвидшити перехід на зелену енергетику. Оскільки ЄС імпортує 90 % свого газу, а більшу частину отримує від свого стратегічного суперника Росії, це робить його вразливим.

Як повідомляє агенція Associated Press, очільниця комісії прагне, щоб ЄС подвоїв швидкий перехід до чистої вітрової та сонячної енергії, яку можна виробляти всередині країни, і що, зрештою, буде набагато дешевше, ніж імпортне видобувне паливо.

Причиною такої політики називають недавній стрибок цін на газ, який завдав болючого удару по найбільш вразливим сім’ям. Таким чином, фон дер Ляєн укотре закликала країни — члени європейського блоку переконатися в тому, що податки та збори на енергію можуть бути адаптовані для захисту найбідніших громадян ЄС.

Крім того, фон дер Ляєн звернула увагу й на такий вагомий та стратегічно важливий для ЄС фактор, як зменшення залежності від імпорту.

 

Чергова угода

Як повідомляє The National Law Review, 19 жовтня 2021 року Міністерство юстиції США опублікувало пресреліз, в якому оголосило про врегулювання тривалого спору з Facebook щодо практики набору персоналу для надання іноземним громадянам статусу постійного проживання (документ відомий як «грін­карта»). Ця угода передбачає цивільний штраф у розмірі 4,75 мільйона доларів США, який підлягає сплаті уряду США, а також додатковий платіж до 9,5 мільйона доларів для потерпілих.

Більшість грін­карт на основі працевлаштування для постійного проживання в США вимагають від роботодавців перевіряти ринок праці, щоб переконатися, що найм мігрантів не порушує першочергове право американських працівників на доступ до оголошеної посади. Цей процес відомий як сертифікат праці PERM і знаходиться під юрисдикцією Міністерства праці США.

У пресрелізі зазначено, що Facebook регулярно резервував робочі місця для власників тимчасових віз через процес PERM, але порушив антидискримінаційне положення Закону про імміграцію та громадянство (INA). Ця угода стала завершальною стадією позову, поданого Міністерством юстиції проти Facebook у грудні 2020 року.

-->