Преамбула: Перебіг вимог

Костянтин ГЛОБА,
керуючий партнер АО Barristers

Ми живемо в епоху постійних змін, коли посилені вимоги до адвоката потребують від нас володіти не лише профільними знаннями, а й базовими soft skills: вміти переконувати, бути публічним, знати більше, ніж дві іноземні мови, вміти керувати конфліктами та володіти техніками альтернативного вирішення спорів, наприклад медіацією. Виробити стресостійкість, швидко навчатися, бути гарним психологом. Перевагами адвокатів, безсумнівно, залишається й творчий підхід до вирішення кейсів, креативність у презентуванні себе та своєї роботи, застосування нестандартних методів позиціонування особистого бренду, вміння оперативно приймати рішення.

Сучасні адвокати фактично зобов’язані інтегрувати диджитал­процеси у свою повсякденну діяльність. Віхами часу стають чат­боти або голосові роботи зі штучним інтелектом, готовність протистояти кіберзагрозам, перехід на електронний документообіг, готовність побачити нових клієнтів серед блогерів та стартаперів.

Для комплексного супроводу бізнесу юрфірмам потрібно мати у складі фахівців, які не лише спеціалізуються в господарському, корпоративному, податковому праві, а й до того ж глибоко обізнані саме в тій галузі бізнесу, який вони супроводжують.

А в умовах збройного конфлікту цінними для України є також правники у сфері міжнародного кримінального та міжнародного гуманітарного права, яких на сьогодні доволі небагато в Україні.

У зв’язку із прийнятим Законом України «Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями в Україні» українським юристам необхідно бути ще й готовими супроводжувати такі проєкти — від впровадження комплаєнс­систем, оптимізації оподаткування до захисту від тиску з боку правоохоронних органів.

На шляху до поставлених цілей перед кожним амбітним адвокатом часто траплятимуться перешкоди, в тому числі спричинені проблемами національного та навіть всесвітнього масштабу. Тому переконаний, що лише той, хто вміє долати такі труднощі без втрати ентузіазму, віри в себе та «вогню» в очах, той, хто за необхідності зможе пристосуватися в найнепередбачуваніших умовах та обставинах, досягне вершин у 20—30­х роках XXI століття.

-->