№1 Січень-Лютий 2022 року → У вільний час

Хобі: Джентльменська справа

Усе розпочиналося з любові до боксу, яку йому привив батько. Сьогодні — це дружба зі світовими зірками Теофімо Лопесом, Олександром Гвоздиком, Роберто Дюраном, Теренсом Кроуфордом і відвідування наймасштабніших світових поєдинків. Серед клієнтів — Денис Берінчик, Сергій Дерев’янченко, Олександр Усик та багато інших іменитих спортсменів. Як дитяче захоплення перетворити на справу життя, розповів Микола Ковальчук, старший партнер юридичної компанії L.I.Group, адвокат, доктор філософії у галузі права, президент WBC Ukraine

Миколо, ви є успішним адвокатом та старшим партнером ЮК L.I.Group, крім того, активно підтримуєте спорт. Розкажіть, як бокс став невід’ємною частиною вашого життя та що спонукало до занять спортом?

Моє життя з раннього дитинства було пов’язане зі спортом. Батько завжди вів активний спосіб життя та займався спортом. Він залучав мене до відвідування багатьох змагань з різних видів спорту: плавання, спортивна гімнастика, дзюдо, теніс, лижний спорт, ну і, звичайно, бокс. Ранкова зарядка — це те, з чого розпочинався кожен день у нашій сім’ї. Ніхто ніколи не змушував, батько просто щодня прокидався та робив фізичні вправи, мотивуючи своїм прикладом займатися всю родину.

Будучи студентом, я також постійно займався спортом, особливо захопився боксом і займаюсь ним до цього часу. Для мене бокс — це мистецтво. Завжди захоплювався багатьма світовими зірками та мріяв наживо дивитись їхні поєдинки, і з часом почав реалізовувати свої мрії та відвідувати великі боксерські шоу. З’являлись перші знайомства з боксерськими функціонерами. Знайомство з президентом Ліги професіонального боксу України ­Михайлом Михайловичем Зав’яловим та віцепрезидентом Андрієм Петровичем Савчуком поклало початок мого тісного спілкування зі світом боксу. Далі — знайомство з Маурісіо Сулейманом та родиною WBC. Зустрічі з Олександром Гвоздиком, Олександром Усиком, Сергієм Дерев’янченком, Денисом Берінчиком та багатьма іншими боксерами занурювали мене у світ боксу ще глибше. Усе це, безумовно, почало поєднувати моє життя з боксом. Залученням до цього інтелектуального виду спорту завдячую Сергію Ватаманюку та Олександру Фоці.

 

Юридична компанія L.I.Group відома, у тому числі, за ­своєю діяльністю в галузі спортивного права. Чи є якісь особливості в роботі зі спортсменами?

Наша юридична компанія приділяє суттєву увагу спортивному праву вже тривалий час. Протягом двох років ми супроводжували діяльність Олександра Усика, надаємо юридичну підтримку Сергію Дерев’янченку та Олександру Гвоздику.

Проблема в тому, що лише зараз боксери почали звертатися за юридичним супроводом. Ніхто раніше не заглядав у контракти, які підписуються між промоутером, менеджером та боксером. Часто ці контракти були викладені іноземною мовою і боксери навіть не розуміли, що вони підписують. Такі контракти позбавляли їх будь­яких прав, натомість, надавали всі права промоутеру, тож боксер потрапляв у свого роду «рабство». Відповідно, нині ситуація поліпшується завдяки нашій участі в цьому процесі. Ми уважно аналізуємо всі документи, вносимо зміни, ведемо перемовини з юристами промоутерів та не дозволяємо боксерам робити грубих помилок.

 

Як охарактеризуєте рівень боксу в Україні? Кого з боксерів варто знати людям, які мало цікавляться спортом?

Рівень українського боксу є досить високим. Якщо говорити про професіональний бокс, то всі знають Україну завдяки братам Кличкам, Олександру Усику, Олександру Гвоздику, Василю Ломаченку та багатьом іншим спортсменам. Наша країна славиться не лише зірковими спортсменами, але й має багато молодих боксерів, які знаходяться лише на початку своєї кар’єри або ще тільки рухаються до завоювання світових титулів, такі як Денис Берінчик, Дмитро Митрофанов, Сергій Дерев’янченко, Тарас Шелестюк, Іван Редкач, а також молоді боксери, зокрема суперважковаговики Владислав Сіренко та Олександр Захожий, які вже володіють проміжними титулами WBC, Арам Фаніян, Ярослав Михайлушко, Андрій Веліковський та Олександр Хижняк, який виборов «срібло» на Олімпійських іграх в Токіо.

 

Недавно вас було призначено керівником українського представництва однієї з найавторитетніших боксерських організацій у світі — Всесвітньої боксерської ради (WBC). Які завдання у вас на цій посаді?

Основна мета відкриття представництва Всесвітньої боксерської ради (WBC) в Україні — принести українському боксу найкращі здобутки з усього світу та зробити український бокс досконалішим, професійнішим та безпечнішим. У нас багато чудових боксерів­любителів. А наша місія — збудувати місток між аматорським та професійним боксом, щоб надати змогу молодим талантам розпочати свою професійну кар’єру та показати свої вміння не лише на Батьківщині, а й на світових рингах. Безумовно, крім цієї основної мети, є багато інших, які також надзвичайно важливі, адже проблематика українського боксу є достатньо широкою. Кожен напрям потребує змін та нововведень, і бокс — не виняток. З радянських часів в українському боксі залишилось багато сталих правил та упереджень, які заважають рухатись молодим боксерам уперед, і я вважаю своєю місією та місією своєї команди допомогти розв’язати ці проблеми та надати змогу українському боксу вийти на новий рівень. Що я маю на увазі? Зробити бокс максимально безпечним, підвищити рівень кваліфікації всіх діючих боксерських функціонерів, забезпечити організацію боксерських поєдинків на високому рівні та нести принципи, знання, філософію Всесвітньої боксерської ради в український бокс.

Також невід’ємною частиною роботи офісу WBC Ukraine є підтримка благодійної програми WBC Cares, яка покликана допомагати людям через бокс. Ми регулярно влаштовуємо благодійні акції та своїм прикладом активно закликаємо кожного творити добро.

 

На вашій сторінці у Facebook багато світлин із видатними боксерами та суперзірками з різних країн світу. Розкажіть про ваші відвідини боксерських шоу та які запам’ятались найбільше?

Так, я відвідую боксерські поєдинки останні десять років у різних куточках світу, особливо багато у США. Знайомий особисто і товаришую зі світовими зірками боксу, такими як Роберто Дюран, Теренс Кроуфорд, Теофімо Лопес, тренером Сауля Канело Альвареса — Едді Рейносо та багатьма іншими видатними особистостями зі світу боксу. Я відвідав багато поєдинків, тож перелічити всі найцікавіші, мабуть, буде складно, адже кожен поєдинок по­своєму особливий. Напевне, це поєдинки Ф’юрі — Уайлдер 3, Усик — Гассієв, вечір боксу у Вашингтоні, коли всі троє наших українських «козаків» — Олександр Гвоздик, Олександр Усик та Василь Ломаченко — вибороли перемогу.

 

Чи виховуєте любов до спорту в своїй сім’ї, чи тренуєтесь разом із дітьми?

Звісно! Усі діти, а у мене їх четверо, хлопець та троє дів­чаток, займаються спортом. Щоранку всі прокидаються та роблять ранкову зарядку.

Мій старший син Сашко займається боксом і боротьбою, а до того якийсь час займався спортивною гімнастикою та акробатикою. Соломійка займається художньою гімнастикою з п’яти років, а молодша Софійка займається акробатикою, хоча їй лише три роки. Дружина теж щодня займається спортом. Часто на відпочинку разом тренуємось, так значно веселіше проводити дозвілля.

 

Що побажали б своїм колегам­юристам як спортсмен та людина, яка присвячує багато часу своєму хобі?

Як сказав відомий філософ Конфуцій: «Обери собі роботу до душі і тобі не доведеться працювати жодного дня в житті». Отже, бажаю кожному знайти справу свого життя, що приноситиме задоволення. Одного дня ваше маленьке хобі може перетворитися на велику справу, в цьому я переконався на власному досвіді. Важливо ніколи не падати духом та рухатись уперед, тоді результати не змусять себе чекати. Ну і займайтесь спортом, ведіть активний спосіб життя, адже у здоровому тілі — здоровий дух!

-->