№10 Жовтень 2012 року → У вільний час

Артхроніка: Від захоплення до відрази

Ніка ГЛАЗУНОВА

У НСК «Олімпійський» триває всесвітньо відома скандальна виставка «Таємниці тіла». Її вже відвідали понад 30 мільйонів відвідувачів по всьому світу — в Нью-Йорку, Лондоні, Вільнюсі, Амстердамі, Празі, Сан-Паулу, Ризі та інших містах

Безстрашні кияни та гості столиці зможуть оглянути понад двісті унікальних експонатів, які продемонструють у тривимірному зображенні складність тіла людини і розкриють секрети його функціонування.

Усі експонати — справжні людські тіла, заповідані за життя своїми володарями на благо науки, що пройшли особливу обробку, яка забезпечує їхнє тривале збереження. Цей метод має назву пластинації. У процесі пластинації вода і жир, що містяться в тілі, заміщуються особливим пластиком. Оброблене в такий спосіб тіло називають пластинат. Воно не гниє, не має трупного запаху і його складно пошкодити звичайним дотиком. Відкрив цей метод абсолютно випадково в далекому 1977 році німець Гюнтер фон Хагенс. Він працював асистентом в Анатомічному інституті Гейдельберзького університету, і коли він спостерігав за виготовленням анатомічних препаратів, йому спало на думку не заливати їх полімером, а закачувати полімер усередину. Перша подібна виставка відбулася в Токіо у 1995 році. Заснов­ник виставки справжніх людських тіл і органів 71-річний Арні Гелер не проти після смерті стати одним із експонатів. Він заявив, що хоче заповісти своє тіло науці.

Виставка викликає неоднозначні оцінки з боку ЗМІ і відвідувачів. Організатори декларують освітню мету проекту і рекомендують виставку для перегляду дітям. «Вивчення базової анатомії і фізіології людини є невід’ємною частиною освіти кожної дитини. Ми впевнені, що ця виставка справді може запропонувати незабутні враження для всієї сім’ї. Вона дає унікальну можливість відкрити дитині очі — показати і розповісти всю складність людського тіла, продемонструвати необхідність правильно харчуватися, регулярно рухатися, а також пояснити важливість вибору правильного способу життя. У той же час при демонстрації виставки в різних країнах світу біля входу чергує карета «швидкої допомоги», оскільки не всі відвідувачі можуть впоратися із побаченим і спокійно споглядати розчленовані людські тіла. Походження екпонатів також викликає безліч запитань у громадськості. Скласти власну думку про виставку можна, відвідавши експозицію, двері якої будуть відчинені до 23 грудня.

 

Вартість квитків: дитячі від 50 до 105 гривень, дорослі від 135 до 155 гривень. Дітей просять приходити тільки у супроводі дорослих.

-->