Артхроніка: Вітер з України

Мистецтво плакату — досить нестандартний вид образотворчості для наших співвітчизників. У першу чергу тому, що він асоціюється винятково з агітаційними гаслами радянського періоду. Насправді ж, роботи відомих митців минулого сторіччя досі приваблюють своєю наївністю, щирістю та майстерністю.

Для ознайомлення з плакатним мистецтвом юридична фірма «Астерс» та Американсько-українська ділова рада організували традиційний літній прийом у рамках проекту «АртАстерс» з презентацією виставки ексклюзивних плакатів з приватних колекцій «Вітер з України», основу якої склали роботи заслуженого художника України Валерія Вітера. Представлені роботи створювались митцем протягом останніх сорока років і відтворювали економічно, політично, соціально та культурно важливі події для Української держави.

Унікальна виставка плакатів другої половини XX та початку XXI сторіччя дає змогу ознайомитися з розвитком різноманітних напрямів радянського та українського плакатного мистецтва. Частина колекції плакатів радянської доби 40-60-х років демонструє значний вплив домінуючої на той час ідеології.

На відкритті виставки старший партнер ЮФ «Астерс» Армен Хачатурян підкреслив, що основними рисами творчості Валерія Вітера є конфліктність і драматургія. «Плакатне мистецтво є унікальним жанром живопису. Його неповторність полягає у тому, що на невеличкому форматі паперу автор майстерно доносить ідею до глядача через низку прихованих та неприхованих знаків. А особливістю творчості Валерія Вітера є рідкісне використання найкращих зразків української народної творчості в плакатному мистецтві», — репрезентував митця Армен Хачатурян.

Його підтримав давній поціновувач творчості Валерія Вітера — президент Американсько-української ділової ради Морган Уільямс: «Перше, що впадає в око, — це його невгамовність як митця-шукача, який дав нам свідчення подій та цивілізаційних сплесків минулого і сьогодення. Особливо це стосується робіт, присвячених українському голодомору 1932—1933 років».

Шанувальники творчості Валерія Вітера мали змогу насолодитися творами, які експонуються у музеях не тільки України, а й Росії, Чехії, Польщі, США, Мексики, Великої Британії, Франції, Болгарії та Бельгії. Крім того, у гостей заходу була нагода ознайомитися з плакатами кінця XIX — початку XX сторіччя, які знаходяться в приватних колекціях.

Особливістю відкриття виставки «Вітер з України» став концерт, який влаштував Валерій Вітер зі своїми колегами-музикантами з вокального ансамблю «Кобза Original». Варто зауважити, що Валерій Вітер був і залишається (що ще раз підтвердив його спів акапела під час прийому в «АртАстерс») головним солістом ансамблю.

-->